Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Idén fogok érettségizni, ha...

Idén fogok érettségizni, ha nem vesznek fel semelyik egyetemre, milyen jogviszonyban leszek?

Figyelt kérdés
Munkanélküli? Lehet kérvényezni valahogyan azt, hogy sikertelen felvételi miatt meghosszabbítsák a diák jogviszonyt a következő évi felvételiig?
2015. ápr. 21. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Addig lesz tanulói jogviszonyod, amíg le nem jár a diákod (kb október vége). Utána csak akkor lesz újra, ha fölvesznek egy oktatási intézménybe. Munkanélküli státuszt akkor kapsz, ha bejelentkezel a munkaügyi hivatalban. De ha jól tudom, segély csak akkor jár ha van valamennyi bejelentett, ledolgozott időd, nem vagyok ebben otthon nem tudom pontosan.
2015. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem. Munkanélküli leszel, és még a TB-t is magadnak kell fizetned.

[link]

Ha nem vesznek fel sehova, két lehetőséged van:

- szüleid vagy mások pénzén élni egy évet, közben jobban felkészülni a felvételire, nyelvet tanulni, stb.

- dolgozni.

2015. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Olyat lehet, hogy a TB-t nem fizetem, és ha orvoshoz kéne mennem (ami nem sűrűn van) akkor helyben rendezem a "kezelés" árát?
2015. ápr. 21. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Ha nem fizeted a tb-t behajtják rajtad.
2015. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ok, köszönöm a válaszokat :)

Lehet hogy nem jól értelmeztem, de akkor attól kezdve kerülök át a "munkanélküliek" kalapba, hogy lejár a diákom, vagy rögtön miután leérettségiztem? És ezt nekem át kell jelenteni, vagy automatikusan történik?

2015. ápr. 21. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Munkanélküliséghez, mint jogviszonyhoz, regisztrálni kell.
2015. ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És akkor ha megszűnik a diákom, de nem regisztrálok munkanélküliségre, akkor mi lesz a hivatalos státuszom?
2015. ápr. 21. 19:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz "státuszod".

Magánorvoshoz mehetsz.

2015. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2015. ápr. 21. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!