Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Velem és gyermekemmel szemben...

Velem és gyermekemmel szemben elkövetett Magánlaksértés és becsületsértésért milyen kártérítési igénnyel élhetek?

Figyelt kérdés
A problémám a következő. Néhány nappal ezelőtt távoztam egy általam bérelt ingatlanból,megromlott párkapcsolatomból kerestem kiutat.Hazamentem édesanyámhoz, még a héten telefonáltam a tulaj meghatalmazottjának, mivel a tulaj külföldön él, csak a meghatalmazottal tudok kommunikálni. Elmondtam hogy szándékozom a hét végén minden holmimat elvinni onnan, és végleg eljönni a házból. Kértem tekintsünk el a hónaptól, és a felmondási időtől. Kértem hogy adja vissza a bérleti díjat és a befizetett kauciót. Erre nemmel válaszolt,kauciót akkor adja ide ha a felmondási idő letelt. Csütörtökön visszautaztam abba városba ahol béreltem az ingatlant,többedmagammal. Sajnos azt tapasztaltuk hogy lecserélték a zárat.Ekkor felhívtam a meghatalmazottat, és megkérdeztem hogy tud e róla, a válasz igen volt, sőt ő adta utasításba a másik bérlőnek hogy cserélje le a zárat. Írtunk ott a helyszínen a velem lévő emberekkel papirt amiben tanúskodnak hogy nem tudok bejutni a házba. Elmentem a rendőrségre nem történt semmi, ha este beenged akkor jó, ha nem kimennek, ha a költözést nem akadályozza, nincs mit tenni. Elmentem a jegyzőhöz aki azt mondta birtokvételt kérhetek, de nem teszem mert Én oda nem megyek vissza többet. Polgári peres eljárást akarok kérni, csak nem tudom mire számíthatok.Az engem és gyermekemet ért sérelmekért nyújthaotk e be kártalanítási igényt? nekem ez mennyibe fog nekem kerülni? Ne értsetek félre, nagyon nehéz helyzetbe hoztak amiből még most próbálok észhez térni. Ha valakinek volt már hasonló esete adhatna vmi tanácsot.köszönöm
2015. ápr. 22. 17:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalos szerződés volt? Le is adózott utána? Én a nav hoz mennék...
2015. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen van bérleti szerződés is, igaz a voltpárom nevén.A szerződést és befizetett csekket is elzárták tőlem, ugy mint minden mást. Nav felé nem adózott a tulaj, ha a navhoz fordulok, biztos büntetik majd őket,de mivel lesz ez jobb az engem ért sérelmekre nézve?
2015. ápr. 22. 17:45
 3/21 tomala ***** válasza:
100%
A kártérítés sajátossága, hogy annyi jár, amekkora bekövetkezett kárt bizonyítani tudsz.
2015. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

és olyan hogy nem vagyoni kártérítés/sérelemdíj már nincs?

Milyen jogrendszerben élünk, csak úgy kipenderítik az embert, és még csak nem is tehet az ember semmit, nincs megfelelő retorzió?

2015. ápr. 22. 18:55
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerződés nélkül nem sok mindent tudsz bizonyítani.

Mi az hogy elzárták előled, mivel akarsz bármit is bizonyítani?

2015. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mi az hogy elzárták? Lecserélték a zárat, mire én be akartam jutni,igy a szerződésem is és az összes csekk amit befizettem annak a kezében van aki lecserélte a zárat!Hogy akarok bizonyítani bármit is, könyörgöm rendszeresen fizettem,soha egy forint elmaradásom nem volt. A szomszédok is tudták bérelem az ingatlant, mindenki látott, jó viszonyban vagyunk! Lakcímre is be vagyok jelentkezve...ne mondja már nekem senki hogy ez semmit nem jelent.Na mindegy, majd a lajstrom irodában többet mondanak.Azért köszi mindenkinek.
2015. ápr. 22. 19:54
 7/21 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha úgy van ahogy írod, (lakcím bejelentve, szerződés az ingatlanban) akkor kihívom a zsarukat, mikor otthon van a bérlőtárs, és megmutatom nekik a szerződésem ami a lakásban van! Vagy a lakótárs a lakásbon belül is eldugta??? Ugyan mi oka rá, sőt erre az egész kizárásra a tulaj megbízottjának is?
2015. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
a zsarukat ilyen jogcímen nem lehet kihivni, megtettem, nincs rá felhatalmazásuk!Hogy miért zártak ki, megmondom. Zaklatás miatt feljelentés folyik a volt párom ellen.Ez a bizonyos másik lakó attól félt hogy elviszem a pénzét,sőt a tulajdonomban levő kocsit is, aminek még ő az üzemben tartója.Ugyanis azt sem vihettem magammal mert ő az üzembentartó.Az hogy a tulajdonos meghatalmazottja milyért járt igy el, erre csak annyi volt a válasz hogy elmentem hétvégén innen, azzal a cimszóval hogy elköltözöm, így ő jogot formált arra hogy semmi közöm a bérelt ingatlanhoz
2015. ápr. 22. 20:18
 9/21 A kérdező kommentje:
sőt mire odamentem a költöztetőkkel, addigra két felé voltak téve a holmijaim,és a holmijai. Egy másik szobába elzárt olyan dolgokat amelyek az én tulajdonomat képzteék. Kihívtam a rendőröket, akik csak annyit mondtak hogy ez többszörösen sértette jogaimat, tegyek feljelentést, aláírattak velem egy papirocskét, majd fizessek 5000-et és majd intézkednek! De hiába mondtam hogy elzárta a másik szobában a dolgokat, nem csinálta semmit. CSak tegyek feljelentést. Hát köszi
2015. ápr. 22. 20:21
 10/21 A kérdező kommentje:
és ez az "ugyan mi oka rá hogy ilyet tegyen egy albérlő és meghatalmazott" hát kicsit érdekes oldalról történő megközelítés..sértett vagyok..és még rám teszik a kérdőjelet. Na szép...
2015. ápr. 22. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!