Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Legális vajon?

SOS! Legális vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Diákmunkát vállaltam egy szórólapos cégnél,főleg cégek reklámjait dobáljuk postaládákba.

Érdekelne,hogy legális-e ha én bemegyek egy idegen társasház előterébe és az ott lévő postaládába bedobom a papírt?


Fontos lenne tudnom,mert nem szeretnék rendőrségi ügyet,mivel a továbbtanulás miatt nem lenne szerencsés. A cég szerint legális a munka,szerződés is van,meg minden és a hétvégén kellene kezdenem.


Köszönöm a pontos,korrekt válaszokat! Esetleges jogi linkeket is!


17/L



2015. ápr. 9. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az.
2015. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ismerős,aki dolgozott hasonlócégnél,mondta,hogy sok helyen fenyegették a lakók,hogy rendőrt hívnak,mert bement a kapun az épületbe. Akkor ez csak a üres fenyegetőzés? Ki sem jön a rendőr?
2015. ápr. 9. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha valamilyen épület nem magánterület, (és a lépcsőház nem az) akkor oda beléphetsz....persze csak ha nem erőszakkal teszed.
2015. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

3. rosszul tudja. A lépcsőház a társasház tulajdonostársainak közös tulajdonában álló MAGÁNTERÜLET. Tehát NEM közterület, amit bárki szabadon használhatna.

A lépcsőházba pedig csak az mehet be, akit valamelyik tulajdonos beenged. (Általában mindenhova be lehet jutni, ha valaki be akar... És itt van a bonyodalom, mert lehet, hogy az egyik tulaj kinyitja a kaput, egy másik meg rendőrt hív, ha idegent lát a folyosón. A rendőr pedig szépen kitessékelheti a jogsértő módon ott tartózkodó személyt. Viszont nem hiszem, hogy ennél nagyobb gond lehetne belőle, azaz pl. pénzbírság vagy ilyesmi.)


Én speciel nem szeretem a szórólapokat, reklámújságokat, és az emberek kb. feléhez hasonlóan azzal a mozdulattal hajítok a lépcsőházi papírgyűjtőbe mindent, amivel kivettem a postaládából.


Egyébként meg sok társasháznál az épület külső részére szoktak elhelyezni egy-két tartót a reklámanyagoknak, ill. van, ahol kívül vannak a postaládák, ezekkel nincs semmi gond.

2015. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Jehovások is mindig mindenhova bemennek, őket sosem büntetik meg... tehát...
2015. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Ahhoz, hogy jogsértést kövess el, kb. össze kéne ülni a tulajdonosi közgyűlésnek, és határozatot hozni, hogy a jelenléted nem kívánatos, és mindezek után még ott bent kéne maradnod. Nem életszerű. A rendőrrel fenyegetés a vén nyanyák/taták szokása, akik szeretnének 2 percre fontos emberré válni.
2015. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor még egyszer: a társasházak tulajdonostársainak KÖZÖS tulajdonában állnak az Alapító Okiratban közös tulajdonként megjelölt helyiségek, úgymint folyosó, lépcsőházi közlekedők stb.

De ez (a közös tulajdonban álló terület) NEM ugyanaz, mint a KÖZTERÜLET. Nem mehet be oda bárki a tulajdonostársak engedélye nélkül. Ehhez nem szükséges közgyűlési határozat, ez az alap.


Nem teljesen jó a hasonlat, de nem tudok jobbat: kb. olyan, mint egy többgenerációs családi ház, amelyben sokan élnek, és mindannyian tulajdonosok (vagy legalábbis a többségük). - Mindenkinek van kulcsa a kapuhoz és a bejárati ajtóhoz, de rajtuk kívül csak az mehet be jogszerűen, akit valamelyikük beenged.


Szóval ha valaki "nem kívánatos személy" tartózkodik a közös tulajdonban álló területeken, azt nyugodtan fel lehet szólítani, hogy haladéktalanul hagyja el az épületet; adott esetben akár rendőri segítséget is igénybe lehet venni. (Mondjuk, a szórólaposokkal elnézőbbek szoktak lenni, de ahol régebben laktam, volt párszor balhé ebből is. Egy időben meg sorozatosan hívtuk a zsarukat, hogy hajigálják ki a csöveseket a házból.)

Abszolút semmi keresnivalója nincs a társasházak folyosóin a különböző ügynököknek se, meg a Jehova Tanúinak se.


Egy NEM "öreg nyanya" :D

2015. ápr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!