Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvezet megtámadható?...

A haszonélvezet megtámadható? Valóban nem szólhat bele a tulajdonos, hogy kit is enged a haszonélvező a házba?

Figyelt kérdés

Ha a haszonélvező átengedi,vagy bármit akar tenni a haszonélvezetével és az ingatlannal,akkor ki kell kérnie a tulajdonos véleményét,engedélyét,igaz?Ha valakinek a haszonélvező megengedi,hogy ott lakjon,a tulajdonos kérhet albérletet az illetőtől?(nem a haszonélvezőtől,hanem attól,akit ő beengedett oda lakni)

Én úgy tudom,hogy a haszonélvezet nem örökölhető és nem átruházható,de akkor mit takar,hogy átengedheti a gyakorlását?Ez mit takar?

Kérem,aki tud segítsen a kérdéseimre választ találni!


2010. febr. 22. 10:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Ha valakinek a haszonélvező megengedi,hogy ott lakjon,a tulajdonos kérhet albérletet az illetőtől?"


Nem. A haszonélvező kérhet csak azért van a haszonélvezeti joga. A tulajdonos nem élvezheti a hasznot.

2010. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A haszonélvezet nem támadható meg. Erősebb, mint a tulajdonjog. A haszonélvező kiadhatja a lakást, és ő élvezi a bevételt is, ha kiadja. A haszonélvezeti jog nem ruházható át. A haszonélvezet nem minden esetben örökölhető.
2010. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
És az ingatlannal a haszonélvező nem tehet bármit csak a hasznát élvezheti.
2010. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A haszonélvezet nem minden esetben örökölhető...Ez mit jelent,vannak esetek,amikor igen?Szép is lenne:(

Akkor sem támadható meg a haszonélvezet,ha rosszindulatú az örökösökkel(tulajdonosokkal),mégis,hogyan tartsam kordában,sehol nem lehet sarokba szorítani a haszonélvezőt?

Saját magát nem tudja ellátni,nem tisztálkodik,igénytelen,leéli a lakást és az örökösökkel is mocskoskodik.Pillanatnyilag egy alkesz nőt akar beköltöztetni és még sorolhatnám.Hihetetlen,hogy meg van kötve a kezünk,végig kell néznünk,ahogy tönkre megy az örökölt ház és be sem tehetjük mi tulajok a lábunkat,de mindenki más igen?Hihetetlen!

Ki kell játszanom valahogy a haszonélvezőt,semmi kiskapu?Ha szellemileg labilis,az jó indok?Vagy depressziós és az ágyban cigizik,félő,hogy felgyújtsa a házat...ez mind nem számítana?

Egyébként,nagyon köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 22. 11:07
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit.Ha tönkreteszi a lakást,akkor esetleg van valami esélyed,de nagyon kevés.
2010. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. febr. 22. 11:39
 7/19 anonim ***** válasza:
Szóval akkor mit is jelent az, hoyg a haszonélvezeti jog nem minden esetben örökölhető? Én úgy tudtam, hogy egyáltalán nem.
2010. márc. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom,hogy nem örökölhető.Haszonélvezet annak a személynek jár,akivel anno megállapodott a tulaj ez ügyben.Tehát a haszonélvezet holtáig jár az én esetemben.Én így tudom.

Kíváncsi vagyok én is az indokra,de eddig semmi.

2010. márc. 5. 10:34
 9/19 A kérdező kommentje:

Hagyatéki tárgyaláson meglehet támadni a haszonélvezetet.(Van 2 örökös,de a haszonélvező meg szemét velünk).Elkérheti a haszonélvező tőlünk a lakás kulcsát,hogy nekünk ne legyen és adhat MÁSNAK lakás kulcsot?

Mindenképpen szeretném megtámadni valahogy a haszonélvezetet,hiszen azt a régi tulajjal kötötték nem a tesómmal és velem.Mit jelent az,hogy nem minden esetben örökölhető a haszonélvezet?

A haszonélvező átadhatja valakinek a haszonélvezetét gondozásért cserébe,vagy pénzért?Erről,vagy bármilyen változásról a tulajdonosokat,örökösöket is tájékoztatják,esetleg kell a beleegyezésünk?

Kérem,ha valaki tud segítsen!

2010. márc. 16. 11:14
 10/19 anonim ***** válasza:

A haszonélvezetet nem lehet örökölni. Pont ez a lényege,sokan élettársukat bejelentik mint haszonélvezőt,de csak azért,mert nem szeretnék ha halálok után utcára kerülne. S azt főleg nem szeretnék,ha náluk tovább élnek beleszóljanak abba ki legyen az örökös. A ház amit testvéreddel örököltél a tiétek, amennyiben legalább 2 szobás, elég egy szobát biztosítanod a haszonélvezőnek+ fürdő-Wc és konyha használatot. Oda is költözhettek ha akartok. Sajnos az igaz,hogy a haszonélvező a saját szobájába azt enged be akit akar. DE A TÖBBIT NEM ADHATJA BÉRBE!! Senkit nem jelenthet be a házba,arra a címre! Csak Te és a tesód,csak a tulajdonos!

Nem olyan rossz a helyzet,ha nagy a ház leválaszthatsz neki egy szobát,főző konyhát,tusolót,Wc-t,és a többi részt felújíthatod,külön bejáratot készíthetsz stb.

2010. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!