Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha magyarországon piti ügy...

Ha magyarországon piti ügy miatt közmunkára ítélnek, de én külföldre költözöm, amiatt piszkálhatnak? 240 óra közmunka, jogerős bírósági ítélet. Ez körülbelül 1 évre magyarországon marasztalna, mert 4 napot kell havonta ledolgozni.

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 07:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarok szökött bűnöző lenni, de azok után ami magyarországon folyik nem is igazán érdekel mit akarnak tőlem.

Csak remélem emiatt nem hurcolnak haza (közmunka miatt) hollandiából.

2015. máj. 4. 07:46
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja és azért ítéltek közmunkára mert egy cikk alatt, a facebook accountommal korrupcióval vádoltam egy hivatalos személyt, emiatt lett belőle rendőrségi ügy hivatalos személy elleni rágalmazás miatt. Igen, tök komoly, hogy emiatt rendőrségre, meg bíróságra kellett mennem, de még meg is büntettek pedig letagadtam.
2015. máj. 4. 07:48
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a közmunka nem számít büntetett előítéletnek, tehát ha nem dolgozom le nem is köröztethetnek. Én úgy tudom. De akkor most ez hogy is van?
2015. máj. 4. 07:51
 4/14 anonim ***** válasza:
De, emiatt is körözhetnek.
2015. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
és egyben nem dolgozhatod le?
2015. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem. :D havi max 4 napot enged. kifizetni se lehet.
2015. máj. 4. 08:14
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Hát ez elég szánalmas.. Ezért szar ez az ország, egyébként számíthatsz arra, hogy körözni fogja.
2015. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én is közmunkát kaptam. nálam úgy van hogy 4óra/hét minimum amit dolgoznom kell. de ha minden nap mennék, napi 12 órát, az sem lenne gond. mi alapján szabták ezt így rád? "kollégám" ez miatt jött haza Skóciából :D:D
2015. máj. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

jaaaaaaaaaaaa

De még nem jogerős.

Akkor lehet nekem is minimum inkább.


Amúgy azért kaptam, mert összebalhéztam az ellenőrökkel.

2015. máj. 5. 05:05
 10/14 anonim ***** válasza:

A közérdekű munka


47. § (1) A közérdekű munka tartamát órákban kell meghatározni, annak legkisebb mértéke negyvennyolc, legnagyobb mértéke háromszáztizenkettő óra.

(2)11 A közérdekű munkát az elítélt, ha törvény eltérően nem rendelkezik, hetente legalább egy napon - a heti pihenőnapon vagy a szabadidejében -, díjazás nélkül végzi.

(3) A bíróság ítéletében a közérdekű munka jellegéről rendelkezik.

(4) A közérdekű munkára ítélt köteles a számára meghatározott munkát elvégezni. Az elkövető olyan munka végzésére kötelezhető, amelyet - figyelemmel egészségi állapotára és képzettségére - előreláthatóan képes elvégezni.

48. § (1) Ha az elítélt a számára meghatározott munkát önhibájából nem végzi el, a közérdekű munkát vagy annak hátralévő részét SZABADSÁGVESZTÉSRE KELL átváltoztatni.

(2) A közérdekű munka helyébe lépő szabadságvesztést büntetés-végrehajtási intézetben, fogház fokozatban kell végrehajtani.

(3) A közérdekű munka helyébe lépő szabadságvesztés három hónapnál rövidebb is lehet.


Magyarán te önfeledten lelécelsz, a bíróság átváltoztatja szabadságvesztésre. A többit tudod.

2015. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!