Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba utaznek kislanyommal...

USA-ba utaznek kislanyommal 1hetre. Apjaval nem tartjuk a kapcsolatot. Eleg-e birosagi papir szuloi eng. Helyett?

Figyelt kérdés
Meg csak 2 eves. Mar tobb mint egy eve folyamatban van magyar birosag es ugyved altal a gyermekelhelyezes. Elso fokon nekem iteltek, de mielott ez jogerore lepne, a birosag azt nyomozza, hogy a fellebbezesrol szolo papir torvenyesen lett-e kezbesitve az apanak munkahelyen keresztul, mert nem tudjuk hol lakik, stb.
2011. szept. 13. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Nem elég! Ne is próbálkozz vele. Egyébként kérdezz meg egy ügyvédet, ha nem hiszed, vagy nem vagy biztos benne!!! Ezzel nem lehet játszani, ha nem akarod a gyereket elveszteni.
2011. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem kerdezd meg a nagykovetseget, az a legbiztosabb.

En mondjuk siman elindulnek a gyerekkel apai engedely nelkul.

Ha az egyik szulo jelen van gondolod megkerdezik, hogy vajon apuka elengedte a picit? Raadasul csak egy hetre josz.

2011. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló! Téged sem az eszedért szeretnek az már biztos!

Miért írsz olyan tanácsokat, és főleg hülyeségeket, aminek a jogi hátteréről fogalmad sincsen! Legalább egy mákszemnyi sem! Sőt Aki ide ír, az gondolom tapasztalatból írja a dolgokat, nem pedig " csak azért is" "én ki vinném a gyereket nem kérdezném az apuká" A válófélben lévő szülők, vagy a z elvált szülőknél, bár melyik félnél van a szülői felügyeleti jog, és a gyermek elhelyezve / természetesen kiskorúról van szó/ a másik fél írásbeli beleegyezése szükséges ahhoz, hogy a kiskorú gyermeket kivihesse külföldre!!! Ehhez nem is kell jogot tanulni!!!! Gondolom hogy megsértődtél a kioktatásomtól, de ez a részemről tapasztalat, és ráadásul törvény írja elő!

2011. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem sertodtem meg, mindenki magabol indul ki.

Jartam kiskorukent az USAban, voltam kb. 11 eves, es egyik szulom sem irt meghatalmazast.

Mikor 15 vagy 16 lehettem, akkor ujabb USA ut alkalmaval velem jott egy masik kisgyerek (ismeros fia), aki elvalt csaladbol szarmazott es mi ketten, 2 kiskoru jottunk az USAba, mindenfele meghatalmazasok nelkul. Raadasul a repteren a tiszteknek fogalmuk sem volt, hogy az anyuka elvalt, eppen valofelben van vagy akarmi.

Szoval sajat tapasztalatombol beszeltem, nem pedig csak ugy, de persze ezt te nem tudhattad.

Sajnalom ha valakit felrevezetett a hozzaszolasom, en csak azt irtam le, amit en megeltem.

2011. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bizony bizony! Egy kiskorúnak meg éppen az orrára kötika válófélben, vagy az elvált szülők, hogy most apuka vagy anyuka meghatalmazásával jössz ám ki. A tiszteket meg éppen nem érinti, és nem is érdekli, hogy te hogyan és kivel jössz az USA-ba! Ne legyél már annyira ostba, vagy csak teszed magad ostobának??? Ez a két szülőre tartozik, még meg jogilag!!! Ha ennyire nagyon "okos" vagy kicsit nézzél már utána a Csjt-ben, ha egyáltalán tudod hogy mi az??? Te nagyon nagy tudású!!! Miért szólsoz olyan témához amiről halvány lila fogalmad sincs.Ugyanis azokat az embereket akik így tesznek, bölcseknek nevezik/ 16 évesen talán mással kellene foglalkoznod nemdebár????
2011. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:56 - most miert kell igy pattogni?

Nalam egyik esetben sem volt szuloi meghatalmazas, es a hataron sem kertek tolem/tolunk ilyet. Igaz ez jo par eve volt, mert regen elmultam 11, sot 16 is.

Ugye azert azt tudod, hogy az ilyen "nem tul udvarias" hozzaszolasaiddal csak magadat minosited.

Tele van hozzad hasonlokkal a GYIK, akik ismeretlenul leh.ulyeznek, kis csitrinek es egyeb dolgoknak neveznek mas hozzaszolokat anelkul, hogy igazabol tudnak, hogy ki ul a billentyu masik felen.

Tovabbra is csak arrol tudok nyilatkozni, amit megtapasztaltam. De ha szerinted ez nem jo, vagy nem igaz, vagy ugy egysegeben valotlan, akkor nem tudok / nem is akarok mit tenni. Higgy amit akarsz, beke veled!

2011. szept. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem menjél játszani a játszótérre! Egy óvodás értelmesebb válaszokat tud adni mint te! Ezzel befejeztem, ugyanis nem vagy a vitapartnerem, ahhoz még nagyon nagyot kellene nőnöd!!!

Részemről finis!

2011. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha már megvan az útlevele, vízuma, akkor valószínűleg senki nem fogja megkérdezni a másik szülőt.

De útlevelet nem fog kapni a másik szülő nélkül!

2012. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lll
2012. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!