Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öregségi nyugdíj intézése,...

Öregségi nyugdíj intézése, mennyivel kezdhető meg a nyugdíjba vonulás előtt? Mikor kell a nyugdíjfolyósítónál intézni? A céget is be kell vonni?

Figyelt kérdés

Apukámat a cég nem akarná elengedni. Amikor utóljára előnyugdíjba mehetett volna sem engedték. Viszont 2016. áprilisban betölti a 63. életévét (53-as születésű) és intézni szeretné a nyugdíjat a céget megkerülve? Lehet ezt és mikor kell a procedúrát elkezdeni? Már számoltak ki neki tavaly éveket a nyugdíjfolyósítóban, 45-t. Szóval időrendben mikor mi lesz a teendőnk?


Köszönöm a felvilágosítást.



2015. máj. 5. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy honlap,(nyugdijguru.hu) de nem találtam ide vonatkozó adatot. Azonban a napokban az egyik rádiót hallgatva az egyik betelefonálónak pontosan ez volt a kérdése. A szakértő válasza az volt, hogy érdemben 2 hónappal a nyugdíjba vonulás dátuma előtt lehet benyújtani a szükséges papírokat.Azt megelőzően csak magáninformációkat tud beszerezni.A céget majd a felmondási idő megkezdése előtt kell bevonni, bár ha őszinte kapcsolat van a cég és alkalmazott között, természetesen lehet róla beszélni. Ha pedig a Papának van kedve nyugdíjasként tovább dolgozni, akkor a törvényes keretek között tovább tevékenykedhetne.
2015. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Véletlen se a keverjük bele a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságot, mivel nem ott kell intézi! A megyei kormányhivatal családtámogatási és társadalombiztosítási főosztályának a Nyugdíj-megállapítási és Adategyeztetési Osztály intézi.


Mivel a valorizációs szorzószámokat az adott évben adják ki, ezért az egész procedúrát 2016 február-márciusában kell megkezdeni csak. Tavalyi szabály alapján pedig kifejezetten egy hónappal előtte intézkedhetnek érdemben csak.

2015. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nyugdijbavonulás napja előtt 30 nappal kell beadnia a Megyei Nyugdijbiztositohoz a kérelmet.Én Szolnokon ott intéztem.De nem lehet a céget megkerülni, mert ha a munkaviszonyát nem szünteti meg nem is mehet nyugdijba.Akkor márciusban esedékes oda bemenni ahol az idejét kiszámolták.De ha tovább akar majd dolgozni a cég tudni fogja, milyen formában teheti meg.Ha pl,apud április 5 én született, elég arra a napra irni a cégnek, hogy munkaviszonya 5. megszünt.Utána visszaveheti.
2015. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!