Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyugdíjas mama, nyugdíjas...

Nyugdíjas mama, nyugdíjas férje meghalat, hogyan van az ideiglenes majd a végleges özvegyi nyugdíj?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.

-Ha Április 3.-án elhalálozott a nyugdíjas mama - nyugdíjas férje, akkor a férj rendes nyugdíját még április hónapban felveheti? Májusban már nem??

-Az ideiglenes özvegyi nyugdíj, az a 60% az elhunyt nyugdíjának. Ez 1 évig jár?

-Utána, ha már most is nyugdíjas özvegy 30% fog kapni végelegesen?

Láttam, hogy 80 valahány ezerben maximalizálták az együtt folyósított nyugdíjat. Az öregségi, meg az özvegyit egyben .

Ez vonatkozik az ideiglenes özvegyi nyugdíjra is?

-Azaz van olyan lehetőség, hogy az ideiglenes özvegy nyugdíjat, a 60-ot külön folyósitsák az öregségi nyugdíjtól?


Szóval akkor egy évig kapja a rendes öregségi nyugdíjat, meg az özvegyi nyugdíjat, úgy, hogy az együtt olyan 110 ezer forint. Ez így van?


Aztán meg kapja ugye az öregségi nyugdíjat, meg mellé az özvegyi nyugdíjat ami, az elhunyt nyugdíjának 30%a?


Az ideiglenesről a végleg özvegyi nyugdíjra váltás automatikus?


Az, hogy az elhunyt kapott 25 forint fogyatékossági támogatást az változtat bármin?

Az is hozzáadódik az elhunyt nyugdíjához és ennek a két összegnek a 60% az ideiglenes öregségi nyugdíj?

Esetleg később ennek a két összegnek lesz a 30% a végleges özvegyi nyugdíj?

Vagy ez a fogyatékossági járadék nem számít semmit?


Van bármilyen egyéb támogatás, lehetőség amit egy özvegy igényelhet?


A részletes, józan paraszti ésszel felfogható válaszokat előre is köszönöm. Mert a jogi szövegekben könnyű elveszni .

A tapasztalatok alapján válaszolóknak is hálásan köszönöm.



2015. ápr. 4. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A konkrét jogszabályt sajnos nem tudom idézni, de szívesen leírom, ahogy hallottam: Tehát az elhalálozott papa nyugdíja a halála napjáig jár. Utána az özvegy 12 hónapig a kapja a papa öregségi nyugdíjának a felét, utána pedig a harmadát, de azt már véglegesen. Szerintem a megyei nyugdíjhivatalban kellene megkérdezni, be sem kell menni, telefonon is érdeklődhetsz!Van honlapjuk.
2015. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dudok Andrásné ***** válasza:
Csak április 3 ig jár a nyugdij a többit nem tudom pontosan.
2015. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!