Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet a jehovistákat...

Hogy lehet a jehovistákat elküldeni úgy, hogy fel is fogják?

Figyelt kérdés

Anyának történt egy balesete és még két hónapig itthon volt.Ez idő alatt ide jöttek hozzánk, és hozták ezeket a lapjaikat.

Mondtam anyunak, hogy nagyon gyorsan felejtse el őket mert csak átmossák az agyát.

Nem lehetnek ünnepek, folyamatosan csak oda kell járnia.

Néztünk oldalakat, mutattam neki belátta, hogy ökörség az egész.

Azóta mindig mikor jönnek próbáljuk elküldeni őket, de mint akik süketek. Volt, hogy már rájuk vágtam az ajtót, mert vasárnap du 6 órakor jöttek.

Semmi nem használ, nem értik meg, hogy nem akarunk ebben részt venni.

Félek, hogy soha nem hagyják abba. Tehetünk feljelentést ellenük?



2015. máj. 6. 13:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Kedvenc szövegem: Újév napján lehet kakast vágni és áldozni a sátánnak? A várát aztán kenyérre kenve esszük borral....

Ha ez belefér nekik a vallási izébe akkor jöhetnek máskor is.

Hozzánk még nem jöttek vissza...

2015. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen, tehettek zaklatás címén. Nem tudom, nálunk létezik-e ilyen esetben távoltartási végzés, ha igen, azt, gondolom, bíróság rendelheti el.
2015. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
én elküldeném őket a Píííbe, és ha nem megy el, akkor szépen előttük hívnám a zsarukat, hogy zaklatnak...
2015. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Én simán rájuk vágom az ajtót, de a feleségem nagyon megszívatja őket előbb:-)))
2015. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is csengettek többször is,mindig kikiáltok,hogy nem tudok most kimenni,dobják be a postaládába.Mindig be is dobják,soha nem zaklattak tovább.
2015. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Soha nem nyitok úgy ajtót, hogy előtte ki ne néznék a kukucskálón. Ha 2 db öregasszony szerűség toporog kinn, ki sem nyitom. Utcán is álltak már elém többször, kikerültem őket hang nélkül. Egy tipp: mikor erőszakoskodnak, fogd a telefonod és tégy úgy, mintha hívnád a zsarukat.
2015. máj. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
88%
Kerek perecmeg kel mondani nekik ,hogy nem.hisztek az ilyen dolgokban és nem is érdekel titeket ez a hubuk.
2015. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Én eleve ki sem nyitom semmiféle házalónak, térítőnek, ügynöknek.
2015. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem szabad leállni velük vitatkozni, semmi értelme. Egyszerűen ignorálni kell. Laza mozdulattal rájuk csapni az ajtót vagy ha az utcán jönnek akkor egyszerűen kikerülni.
2015. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

" Tehetünk feljelentést ellenük?"

Nem, a szabad vallás gyakorlást biztosítja az alkotmány.

"Mondtam anyunak, hogy nagyon gyorsan felejtse el őket mert csak átmossák az agyát.

Nem lehetnek ünnepek, folyamatosan csak oda kell járnia."

Ez így azért konkrétan nem így van.

"Néztünk oldalakat, mutattam neki belátta, hogy ökörség az egész."

Milyen oldalakat? Mert a legtöbb lejárató oldal nagy részben hazugságokat állít. Komolyan mondom én nem szoktam ez alapján ítélkezni senki felett, inkább a személyes tapasztalataim befolyásolnak. Nem csak vallási témákra értem ezt egyébként.

"Semmi nem használ, nem értik meg, hogy nem akarunk ebben részt venni. "

Mond, hogy írjanak fel a területkártyájukra, hogy nem érdekel téged Isten, sem a Biblia. De attól, hogy te nem szeretsz a Bibliáról beszélgetni, anyukádhoz még jöhetnek. Felnőtt ember, szerintem hagynod kéne, hogy eldöntse mit akar, elvégre nem te vagy az ő anyja, hanem fordítva... Meg először is, attól, hogy járnak hozzá, még nem kötelező tanúnak lennie. Meg szerintem jó lenne először neked is megbizonyosodni milyenek ők, nem csak légből kapott rémhírek alapján ítélkezni.

Az én apámhoz is jártak egy évig, de nem lett tanú. Ettől függetlenül, nagyon megváltozott a véleménye róluk, pedig eleinte ő sem szívlelte a tanúkat, sokszor csak vitatkozni akart.

Egyébként jó emberek, nem kell tőlük félni, itt a GYIK-en is sokan csak élből terjesztenek hülyeségeket, amit a barátjuk testvérének a kollégiumtársának a kiskutyája tapasztalt.

Le lehet pontozni (bár nem tudom mi a jó benne).

2015. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!