Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogaim vannak ha...

Milyen jogaim vannak ha megtámadnak? Mivel védekezhetek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy megtámadnak az utcán. Sportlövő vagyok és éppen akkor nálam van a fegyverem. Használhatom kényszerítésre? Valaki leírná nekem, hogy milyen jogaim vannak ha megtámadnak az utcán?

2015. máj. 6. 19:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gázpisztollyal nyugodtan hadonászhatnék nyílt utcán ha nincs semmilyen engedélyem hozzá?
2015. máj. 6. 19:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gázpisztoly ELEVE nem lehet nálad, ha nincs engedélyed.


Egy menet lesz a rendőrségen a támadás, egy másik pedig az engedély nélküli fegyvertartás.

2015. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gyorsan átpörgettem közben a dolgokat. Arányossággal kapcsolatban ha valaki fenyegetőzik én meg előkapok egy lőfegyvert és az az élet kioltására alkalmas eszköz akkor már megyek is a börtönbe?
2015. máj. 6. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Így van. Te mész a börtönbe, aki meg megtámadott kap egy ejnyebejnyét.
2015. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ha azzal fenyeget, hogy megöl? Viszont ilyen eszköz nincs nála?
2015. máj. 6. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kell a két tanú.
2015. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan kell szállítani a sportcélra használt lőfegyvert, de gondolom külön kell tartani a lőszert és külön a fegyvert. Ha gyors vagy és sikerül megtölteni a fegyvert akkor nyugodtan távol tarthatod magadtól a támadót. Itt a jogos védelem:


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.


De lehetőleg ne lődd fejbe, sőt ha lehet ne is használd, csak akkor ha tényleg szükséges.

2015. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"én meg előkapok egy lőfegyvert és az az élet kioltására alkalmas eszköz akkor már megyek is a börtönbe?"


Nem, csak ha lelölövöd. Ha késsel neked támad, akkor lőhetsz a lábába, az jogos önvédelem. Csak utána hívj mentőt.

2015. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na most teljesen kész a zűrzavar a fejembe. Úgy olvastam tegnap, hogy ha valaki nekem támad egy bottal akkor arányosságot követve nem használhatok olyan fegyvert ami az élet kioltására alkalmas. Viszont bármely olyan fegyverrel megvédhetem magam ami az élet kioltására nem alkalmas (gázspray).
2015. máj. 7. 09:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Az új Btk. nem követeli meg az arányosságot, de ettől függetlenül nyilván értékelésre kerül; kisgyerek megtámad egy bottal nem ölheted meg, viszont teljesen más ha egy kigyúrt 2 méteres egyén támad rá egy nagymamára. A lényeg az, hogy lehetőleg ne öld meg a támadód, ha már a földön fekszik ne haraptasd rá a útpatkára és taposs a fejére.
2015. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!