Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaposvári dohánybolti gyilkos....

Kaposvári dohánybolti gyilkos. Vajon meddig fog börtönbe lenni, mikor szabadulhat leghamarabb?

Figyelt kérdés

Aki a múltkor megölte a szerencsétlen eladó lányt 19 éves fiatalember,mivel még nincs 20 éves ezért életfogytiglant nem kaphat,mert amikor elkövette a bűnt akkor 19 éves és az számít,még akkor sem kap életfogytigot,ha csak egy év lett volna 20 -ig hátra.


Egyébként elgondolkodtam,hogy ha elítélik és lecsukják akkor ezekszerint kiengedik valamikor,mert nem kaphat életfogytiglant. De vajon milyen hamar?

Mennyi lehet a legrövidebb idő amit börtönben tölt? Figyelembe véve,ha mondjuk jó megaviselete lesz,őszinte megbánást tanúsít a bíró előtt majd és mind azt elmondja ami enyhítő körülmény és,ha az orvos is lát egy kis bajt a fejében(mert bármit mond a média,ép elméjű ember ilyet nem csinál,ha megijed,elmenekül a pénzzel,de nem bántja az eladót,úgyhogy itt gógyi van az elkövető fejében,mivel ezt megtette.),szóüval,ha az összes körülmény meglesz mondjuk ami enyhítő akkor mennyi a legrövidebb idő,ha jó magaviselete lesz bent is ,amit űlnie kell?


Az,hogy most előzetesbe van azt vegyük figyelmen kívűl,mert azt mondták,hogy 30 napra elrendelték az előzetesét,ami azt jelenti,hogy elkövette ápr 22-én és már két hét és kint lesz,elég szomorú,hogy nem a bírósági tárgyalásig rendelték el az előzetesét,mert így kint fog járkálni az a gyilkos újra még akkor is,ha a jogerős ítélet ami lehet 2 év múlva lesz szabadságvesztésre ítélik ,mert egy ilyen gyilkost biztos arra és amíg nem kell bevonulnia kint lesz.


Hosszúra sikerült.


Szóval nem a gyilkost védem csak ahogy az előbb leírtam,ha az mind meglesz ami egyhítő körülmény,legkevesebbet mennyit űl?


Meg 30 cm -es késsel ölt... Nem is lehetne 8 cm-es késnél nagyobbat hordani.



2015. máj. 13. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Emberölés esetén a szabadságvesztés tartama 5-15 év között mozog. Jogi képzettség híján csak feltételezni tudom, mivel pénzért ölt ezért nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt ítélhetik el, aminek tartama 10-20 év között van. Enyhítő körülmény lehet, hogy ez az első bűncselekménye. Szerintem olyan 15 év körül kaphat. Ha fegyházban kell letöltenie, jó magaviselet miatt már 11 év és 3 hónap után akár szabadulhat is. Ha börtönben, akkor még hamarabb. Hacsak nem találják beszámíthatatlannak.


Az előzetessel kapcsolatos ismereteid tévesek. Előzetes letartoztatásnál elrendelésénél az előzetes tartama legfeljebb 1 hónap lehet. Az 1 hónap végén az ügyészség kérheti (ebben az esetben szerintem kérni is fogja) az előzetes letartoztatás meghosszabbítását, amelyet a bíróság a legtöbb esetben jóvá is hagy. Ilyenkor +3 hónappal hosszabbítják meg az előzetest. Aztán, ha a hosszabbítás is letelik, akkor újabb tárgyalás, újabb hosszabbítás, egészen addig míg el nem érik a maximális időtartamot (3 év), vagy ítélet nem születik.

2015. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát én lefogadom hogy nemsokára kinyirja magát a dutyiban.
2015. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerve a magyar "igazságszolgáltatást" kb 10 év múlva vagy hamarabb már szabadlábon lesz
2015. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8-10 évnél többet biztos nem kap, mert cigány.
2015. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Komplikato ***** válasza:
Nem három csapás kellene ide, hanem konkrétan büntetés halmozás, azaz nem csak a legsúlyosabb cselekedetéért kapná meg a minimumot, meg normális helyen nem ennyi a minimum sem. Egy halál büntetéssel nem rendelkező jeni bíróságon simán kaphatott volna 80-250 évet is. Hazai jogrend egy vicc, hogy egyik kap 8 évet bolti lopásért a másik meg nem ül ennyit gyilkosságért ...
2015. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 Javaslom, frissítsd fel a jogi ismereteidet, mert az utóbbi 2-3 év kimaradt. :)


1. A feltételes szabadság lehetősége már nem a fegyház, börtön, fogház fokozattól függ, hanem az elítélt előéletétől. Főszabályként kétharamd után kaphatja meg, visszaesőként háromnegyed rész letötése után, és van négy súlyosabb eset, amikor kizárt.


2. Az előzetes kapcsán alapvetően jól javítottad ki a kérdező abszolút tudatlanságról árulkodó eszmefuttatását, de a 15 évnél súlyosabban büntethető cselekményeknél már nincs az előzetesnek felső határa.

2015. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Köszönöm a helyreigazítást. Lesz az már 6-7 év is... :))
2015. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!