Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges alkohol hatására...

Lehetséges alkohol hatására valakit úgy megölni, hogy a gyilkos nem is tudja hogy elkövetett ilyen dolgot?

Figyelt kérdés
Illetve ez nem számít enyhítő körülménynek, igaz?
2014. júl. 30. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Gondatlanságból elkövetett emberölésnek minősül, enyhébb mint egy előre kitervelt, de valakinek véletlenül nem tudsz alkoholmérgezést okozni.
2014. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a gyilkos van alkohol hatása alatt!
2014. júl. 30. 14:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem az alkohollal történő gyilkolásra utal, hanem hogy valaki pic$ára berúg, megöl valakit, ez meg másnap ez a jelenet benne van a részegség miatti képszakadásban, vagyis nem emlékszik rá.
2014. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék annyira beinni, hogy ne emlékezzek rá. Viszont altatóval simán. Egyszer volt olyan, hogy ahelyett, hogy elaludtam volna, majdnem kiestem az ablakon és ezt is csak mástól tudom.
2014. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet, de előbb utóbb emlékezni fog rá.
2014. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát vagy nem.

Egyébként nem hiszem, hogy bármi enyhítő körülményt jelentene. Számomra ez így is úgy is hirtelen felindulásnak tűnik, ha meg enyhítő körülmény lenne, mindenki erre hivatkozna, ha részegen csinál valamit. A felnőtt lét velejárója, hogy az ember felelősséget vállal önmagáért és a tetteiért. Ebbe beletartozik, hogy annyit és akkor igyon, amivel még nem jelent veszélyt másokra vagy önmagára.

2014. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
A feleséged sem fogja enyhítő körülményként elfogadni, ha részegen megdugod a titkárnődet. Szóval gondolom, itt sem számít.
2014. júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy patológiás részegség, ez egy betegség, amikor ha nagyon csekély mennyiségű alkohol is kerül az ember vérébe, az teljes tudatkiesést okoz; ezt úgy bírálják el mint egy elmebetegséget, tehát lehet enyhítő körülmény. De ha csak simán totál metálra vágta valaki magát, az nem enyhítő körülmény. Minek iszik aki nem bírja?!
2014. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

elvileg lehetséges.


ha azért voltál részeg, mert leittad magad, akkor nem enyhítő körülmény. ha viszont bizonyítani tudod, hogy szándékosan voltál annyira részeg, akkor lehet kóros elmeállapotra hivatkozni.


ha bejön, akkor sem mentenek fel, de korlátlanul enyhíthetik a büntetésed.

2014. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

semmi köze nincs a gondatlansághoz

2014. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!