Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Angol állampolgárság megszerzé...

P.P.92 kérdése:

Angol állampolgárság megszerzése után te jogosult vagy az USA-ba költözni, élni dolgozni? Angliában élek és ezt nemrég hallottam, de nem találtam rá a neten, ami ezt igazolná. Hogy működik ez ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy alapvetően a zöld kártya a belépő és nincs is pontrendszerük meg semmi, tehát nincs bevándorlás már egy jó ideje. Én kétlem, hogy ez igaz. Ha valaki tud valamit írja le! Köszi :)

2015. máj. 13. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Az USA nem a brit nemzetközösség része, szóval szerintem, nem.
2015. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Akkor mindenki ezt csinálná.....

2015. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen opció, ez megint egy szokásos hülyeség. Gondolom valaki hallott valamit a szomszéd nagynénjének a húgának a régi szobatársától, stb, stb. Brit állampolgárként ugyanazon eljárás alá esel, mint egy magyar. Kanadába, Ausztráliába is csak annyi a könnyítés egy brit útlevéllel rendelkezőnek, hogy nem kell nyelvvizsgával igazolni a nyelvtudást.
2015. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igy van. Brit allampolgarkent semmivel sem konnyebb dolgoznod/tanulnod/elned az USAban mint pl. egy magyar vagy nemet allampolgarnak.
2015. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Az angolok ugyanúgy nem költözhetnek ki, mint ahogy a magyarok sem.
2015. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Miert lenne jogosult egy angol allampolgar amerikaba koltozni?

Egyebkent sok fele keppen lehet zoldkartyat szerezni. Ha hozza mesz egy amerikai allampolgarhoz, akkor igenyelhetsz zoldkartyat, ami csak rovidebb ideig ervenyes, mivel sokan emiatt hazasodnak be, es bizonyos idokozonkent meg kell ujitani (ilyenkor mindket felnek be kell menni egy interviewra es ellenorzik a kapcsolatot). Kozeli rokonsag alapjan is lehet igenyelni (gyerek, szulo, testver). Vagy jelentkezela green card lotteryre, ahol evente x embert konkretan kisorsolnak, akik kapnak zoldkartyat.

De be tudsz vandorolni ugy is, ha talalsz magadnak munkat es a munkaltatod igazol mindent es hajlando belemenni a proceduraba, de ebben az esetben nem kapsz zoldkartyat csak vizumot. Illetve ha tanulni mesz oda, szinten adnak vizumot a tanulmanyaid idejere

2015. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infót mindenkinek !

Sejtettem.

Van esetleg hivatalos oldal, ahol ez le van írva?

2015. máj. 16. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!