Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Üdv mindenkinek. Ha bizonyítha...

Üdv mindenkinek. Ha bizonyítható, hogy a családunk német származású és ezt nemrég tudtam meg, igényelhetem-e a német állampolgárságot alanyi illetve származási jogon?

Figyelt kérdés
A dédnagyapám német hadseregben volt tiszt és ott is halt meg a 60-as évek végén, akkor mint egyenesági leszármazottnak jár-e alanyi jogon az állampolgárság a német állampolgársági törvény 13. §-a alapján esetleg vonatkozik-e rám a 113. cikk? Azt tudom, hogy kései kitelepülők közé tartoztam volna, ha 1987-ig kérem. De most is él még ez a lehetőség?

2012. júl. 9. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Külföldön nem tudom hogy van ez, de nálunk akkor lesz valaki magyar állampolgár, ha Magyarországon születik illetve az anyja vagy az apja magyar.
2012. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos én ugy tudom hogy csak akkor ha van egy élö rokonod is hozá bár nem biztos!
2012. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal már így nem lehet német állampolgárságot szerezni (mintha 2001ig lett volna érvényes, de már régen volt ehhez közöm), pedig valóban volt egy meneküléssel állampolgárságot vesztők leszármazottjai vonatkozó rendelet. De a legbiztosabbat az illetékes hatóságnál tudnak mondani.
2012. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A kései kitelepülés határideje lejárt, de az utolsó idöszakban is már csak a közvetlen felmenöket (szülök) ismerték el, a nagyszülöket már nem, csak egész kivételes esetekben.

Sajnos erre már nincs lehetöséged, de ha tökéletesen beszélsz németül, Németországban élsz hosszabb ideje, akkor megpróbálhatod kérvényezni ennek alapján, de nem sok esély van rá, hogy megkapod.

2012. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha apád vagy anyád német állampolgár, egyébként nem.
2012. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem kizart dolog, a Magyaro-i rendszerhez szokott gondolkodassal merülhet fel csak ilyemi barkiben...

Az allampolgarsag Ausztriaban, legalabbis meg azoknak is, akik kitelepültek (pl osztrak ferj), a szigoru felteteleken kivül (X ev kintlakas, X ev folyamatos munka, büntetes nelkül=egy autocedula sem lehet) komoly nyelvvizsgat kell letenni es kb egy uj auto aranak összeget letenni az asztalra. Es cserebe le kell mondani a magyarrol, mivel 2-ös nem engedelyezett (Nemeto-ban viszont van 2-ös allampolg. is).

2012. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: régebben valóban volt ilyen, ez tuti, közvetlen rokonom igénybe is vette, mi sajnos nem, akkor még kisgyerek voltam :(
2012. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem, ezek a törvények már nincsenek hatályban.

[link]

2012. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Off.


Mi van akkor, ha német nemzetiségi az ember? Mármint, ha mindkét vagy valamelyik szülő sváb, ilyen településen él Magyarországon és német az anyanyelve. A kérdés azért merült fel, mert az ilyen tájékoztató oldalakon tönnyire olyanokat szólítanak meg, akik amúgy nem német gyökerűek. Szóval az alföldi származású Kovács Jani kint él 2 éve és eszébe jut, hogy mi lenne, ha felvenné... és ui. Wagner Gyurinak is eszébe jut, csak ő Mo-ról szeretne kitelepülni és az imént leírtak szerint sváb kisebbség. Azt tudom, hogy nagyon sokan megkapták korábban, akár a nagyszülő nemzetisége okán is... tud valaki valamit a mostani helyzetről? Ilyesmiről nem sok infó van neten.

2012. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem tudom, hogy sváboknál hogy van, én tót vagyok, még az 1700-as években lettünk betelepítve. Szlovák iskolába jártam Tótkomlóson, szlovák nevünk van, és nem vagyok jogosult a szlovák állampolgárságra, mert hivatalosan magyarnak számítunk, lényegtelen, hogy minek valljuk magunkat és milyen nyelven beszélünk otthon. Szerintem ez a sváboknál is így van, mert a németek se osztogatják már csak úgy az állampolgárságot, csak Magyarország ilyen bőkezű vele.
2012. júl. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!