Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jegyzőkönyvet kiküldik postán?

Jegyzőkönyvet kiküldik postán?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam a rendőrségen kihallgattak mint tanú. Ki fognak postázni egy példányt a jegyzőkönyvből?

2015. máj. 13. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg ott kellett volna megkapnod a tőled felvett tanúvallomásból egy példányt.
2015. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem adtak semmit pedig három példány készült belőle.
2015. máj. 13. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor elméletileg 10 napon belül postázniuk kell a megadott címre.
2015. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak egy példányt sem kiküldeni, kár is várni.


Azért készül 3 példányban, mert egyből dolgozik a vizsgáló, egy példány majdnem majdnem mindig az ügyésznél van határidőhosszabbítás miatt, egy például meg a bírónál, aki eldönti, hogy meg kell-e hosszabbítani a kényszerintézkedést a gyanúsítottal szemben (pl.: előzetes letartóztatás, házi őrizet, lakhelyelhagyási tilalom.


Ha szeretnél egy példányt, be kell menni a kapitányságra, ahol tetted a vallomást és oldalanként 100.- ft illetékbélyeg ellenében fénymásolnak neked egyet.

2015. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyival helyesbíteném az előzőt, hogy a rendőrség minden olyan kihallgatási jegyzőkönyvből, amelyen te jelen voltál, kérésedre ad egy példányt, ingyen.

Fizetni a bírósági szakban kell a fénymásolatért, az egy másik történet.

Egyébként első voltam, én eddig mindig kaptam, ha ilyen szituáció előfordult, azt hittem

2015. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez a normális. De tényleg nem kötelesek adni, csak szoktak. (esetleg)
2015. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!