Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy kártérítési perem...

Ha van egy kártérítési perem és felhívom a bíróságot, hogy a perről küldjenek nekem a címemre egy jegyzőkönyvet, mivel nem érem el telefonon az ügyvédemet (gondolom szabadságon van vagy valami ilyesmi) akkor azt kiküldik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 11:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kért már így valaki a peréről jegyzőkönyvet?
2011. okt. 21. 11:15
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Egy telefonra??

Simán.

Maga a bíró azonnal taxiba ugrik és kihozza neked.


De csak neked...

2011. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Levél útján kell kérned!
2011. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Telefon-hívásra? Remélem, hogy nem!

Ettől kezdve bárki betelefonálhatna, azzal, hogy közben elköltöztél. Bediktál egy új (valójában a saját címét) és a bíróság már ki is adná a te anyagodat? Ez remélem, nem fog bekövetkezni!

2011. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elsőnek ,oké gondoltam,hogy nem bárkinek adják ki ,de ha tudom az ügyirat számomat akkor gondoltam,hogy kiadják.2. válaszolónak kérelmet kell írnom akkor?Az utolsó válaszolónak ,remélem én is,hogy azért nem mindenki juthat hozzá én sem örülnék neki,de gondolom kell hozzá az iratszám .Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 21. 11:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen! Kérelmet kell küldeni a Bíróságra, hogy küldjék ki részedre a tárgyalás jegyzőkönyvét, vagy ha már ítélet született akkor az ítéletet. Érdemes ajánlott levélként feladni.
2011. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ami még fontos! A levélben tüntesd fel az ügyiratszámot is!
2011. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!
2011. okt. 21. 12:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha már a félnek egyszer kiküldték (az ügyvédnek kiküldés is annak számít!), akkor a második kiküldés a legtöbbször már illetékköteles. Ilyenkor 100.-/oldal, melyet illetékbélyegen kell leróni.

Éppen ezért érdemes személyesen bemenni a bíróság kezelőirodájára, kikérni az aktát, kiválasztani a kívánt iratot, és megkérni, hogy másolják le. Ha kérnek illetéket, akkor pedig rögtön látod, hogy mennyi kell, és el lehet "szaladni" megvenni a bélyeget a legközelebbi postára.

2011. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Csak tudod aza a baj ,hogy a bíróság tőlem 250km-re van és sokba kerülne az utiköltségem sajnos.Már rég elmentem volna érte,ha közelebb van.
2011. okt. 25. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!