Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Hogy lehetne megvenni az...

SOS! Hogy lehetne megvenni az 50%-kát?

Figyelt kérdés

Van egy hazunk. Papiron 6milliot er, az 50%-ka az enyem, a masik 50%-ka anyámé. Van rajta egy bő 3millios hitel amit meg 2007ben vett fel anyam. A problema az h összeférhetetlen, nem tudunk vele elni. Neki eleg lenne egy kisebb lakas, nekunk meg ez kell, mert nekem tobbet jelent ez a haz mint par fal meg egy teto, itt notten fel, majd a leendobeli gyerekeinket itt akarom felnevelni stb. Viszont mutterom nem akarja csak a sajat reszet eladni, foleg nem 3millioer, hiszen akkor azt befizetne a bankba es nullan lenne. Az egesz hazat eladna valakinek (barkinek csak nem nekem meg a baratomnak) egy olyan összegért amit nem tudom honnan szedett. 10milliot kerne az egesz hazert, amikor igy is lent vannak a hazak arai.

Mar sok dolgon gondolkodtam h h tudnank megvenni a reszet, de nem jutunk semmire. Arra is gondoltam h vennenk neki egy kis lakast valahol messze, de nem menne el, mert tudna h azzal nekunk tesz szivesseget. Teljesen ellehetetleniti az eletunket, nem maradhatunk vele! Az meg nem lenne jo ha kifizetne a baratomneki a 3milliot es atvallalna a hitelt tole, mert az rafizetes lenne, meg 6millioer mar egy egesz hazat kap az ember..

Nem tudom mennyire lehet asni arra ami a tvben azokott lenni, hogy ha pl xy-nak van hitele mondjuk egy kocsira, hazra es nem tudja fizetni, akkor gyorsan atiratja masra az osszes dolgot ami a neven van h a bank ne tudjon elvenni tole semmit, de mar ilyenre is gondoltam, bar ezt sem tartom tul kivitelezhetonek ha igaz is, ugyanis a hitelt torleszti.

Legyszi adjatok ötleteket, mert mi mar kifogytunk az otletekbol.

Mihez kezdjunk??



2015. máj. 14. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bíróság, kérjétek a közös tulajdon megszüntetését.
2015. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 spectator ***** válasza:
Csak megjegyzésként: A Földhivatal és a Bíróság nem ismeri a %-ot! Ez logikus, ugyanis a TELJES földterületnek 1-nek kell lennie. Tessék ezt egy három részre osztott telekre %-ban kifejezni! Nem megy. Tehát: mindíg törteket mondunk, 1/2, 1/3 stb. ezek összege biztosan 1. Nekem már dobtak vissza e miatt papíromat.
2015. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elsőként a bankkal beszélj, általában csak akkor engedélyezik a tulajdon átruházást, ha a vételárból előtte a teljes hitel törlesztve lesz.

Továbbá a te 1/2-ed részed gondolom örökölted, így anyukádnak haszonélvezete lehet a te részedre. Ebben az esetben a bíróság nem fogja jóváhagyni a közös tulajdon megszüntetése iránti kérelmet.

Ha esetleg mégis sikerülnie találnia egy vevőt, neked még elővásárlási jogod lenne, így ugyan azon az áron megveheted, mint amennyit a másik vevő kész kifizetni.

2015. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 eNerdzsy ***** válasza:

Ha nem tudtok édesanyáddal élni, és szívességet sem várhattok tőle (pl. hogy elköltözzön, vagy reális áron adja el a részét) akkor a legegyszerűbb, ha ti költöztök. Ettől a ház fele még ugyanúgy a tied marad, az idő pedig sok mindent megold.


Azt hiszem minden más próbálkozás csak tovább bonyolítja a helyzetet, és őrli az idegeiteket.

2015. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A Földhivatal és a Bíróság nem ismeri a %-ot!"


Mit vársz, manapság mindenféle csőcselék jogra megy, aki hülye a matekhoz.

Kérdező, kérd a közös tulajdon megszüntetését, bár ha elárverezi 4 millióért a - szerinted - 6 milliót érő házat, nem biztos, hogy jól jársz.

2015. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És ha elárvereztetnétek és a párod venné meg?

Szerintem beszélj egy ügyvéddel, hogy milyen lehetőségeitek vannak.

2015. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha el is árverezteti a saját 1/2-ét, az anyuka tovább maradhat bent; nem hiszem, hogy bárki venne úgy házat (főleg 3 millióért, milyen állapotban lehet, egy 3 (6) milliós HÁZ?), hogy egy anyuka bent lakik (rosszindulat nélkül: ki tudja mikor hal meg, mikor szerezhető meg a másik 1/2).


Itt még kérdés a hitel is, főleg ha örökölted a saját 1/2-et; mikor lett a hitel felvéve?

2015. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A hitel meg akkor lett felveve mielott apum meghalt (de a bank fele csak a napokban kellett alairni a papirt h orokoltem...a hitel fele is az enyem lett).

Amugy koszi a valaszokat 😊

2015. máj. 15. 15:09
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja amugy nem azert 6 millio mert putri, mert nem putri 😃 mint irtam regi papiron lattam h 6milliot er. A tavalyi lakasbiztositasi papiron 14millio volt, de azok ki se jottek, csak negyzetmeterre meg az epitoanyag tipusa alapjan kalkulaltak csak.

Ket szintes ujepitesu csaladi haz (falun), nagy udvar, nem nagy mellekepulet, az emelet sincs megcsinalva, regi gazkonvektoros futes..nem tul barati amikor kijon a futesszamla 😃 anyuka meg meg csak az 50-es eveit jarja a kitoreseit leszamitva egeszsegben, arra se lehet alapozni.

2015. máj. 15. 15:22
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem h igen,szokta hajtogatni a haszonelvezeti jogat, de en ilyen papirral nem talalkoztam meg. A masik meg h elvileg 2025be jar le a hitel (oo mar mindjart itt van..) de mar joideje elo akar torleszteni csak mindig elcseszi masra a penzt (ezert ment ki 8eve kulfoldre, de azota se volt kepes ra, meg nem csak erre hanem semmi elorelepesre..namindegy)
2015. máj. 15. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!