Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Hogy lehetne megvenni az...

SOS! Hogy lehetne megvenni az 50%-kát?

Figyelt kérdés

Van egy hazunk. Papiron 6milliot er, az 50%-ka az enyem, a masik 50%-ka anyámé. Van rajta egy bő 3millios hitel amit meg 2007ben vett fel anyam. A problema az h összeférhetetlen, nem tudunk vele elni. Neki eleg lenne egy kisebb lakas, nekunk meg ez kell, mert nekem tobbet jelent ez a haz mint par fal meg egy teto, itt notten fel, majd a leendobeli gyerekeinket itt akarom felnevelni stb. Viszont mutterom nem akarja csak a sajat reszet eladni, foleg nem 3millioer, hiszen akkor azt befizetne a bankba es nullan lenne. Az egesz hazat eladna valakinek (barkinek csak nem nekem meg a baratomnak) egy olyan összegért amit nem tudom honnan szedett. 10milliot kerne az egesz hazert, amikor igy is lent vannak a hazak arai.

Mar sok dolgon gondolkodtam h h tudnank megvenni a reszet, de nem jutunk semmire. Arra is gondoltam h vennenk neki egy kis lakast valahol messze, de nem menne el, mert tudna h azzal nekunk tesz szivesseget. Teljesen ellehetetleniti az eletunket, nem maradhatunk vele! Az meg nem lenne jo ha kifizetne a baratomneki a 3milliot es atvallalna a hitelt tole, mert az rafizetes lenne, meg 6millioer mar egy egesz hazat kap az ember..

Nem tudom mennyire lehet asni arra ami a tvben azokott lenni, hogy ha pl xy-nak van hitele mondjuk egy kocsira, hazra es nem tudja fizetni, akkor gyorsan atiratja masra az osszes dolgot ami a neven van h a bank ne tudjon elvenni tole semmit, de mar ilyenre is gondoltam, bar ezt sem tartom tul kivitelezhetonek ha igaz is, ugyanis a hitelt torleszti.

Legyszi adjatok ötleteket, mert mi mar kifogytunk az otletekbol.

Mihez kezdjunk??



2015. máj. 14. 09:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor elvileg a hitel fele is a tiéd (ahogy írtad is). Ezt te is előtörlesztheted, de ha rám hallgatsz inkább nem teszed.


Haszonélvezetről meg ne keress papírt, az a törvény erejénél fogva fennáll. Sajnos ha nem mond le, vagy nem akarja megváltatni akkor nem sokat tehetsz; erősen védi a törvény a túlélő házastársat a "rosszindulatú" gyermekektől (semmi személyes, csak írom, hogy mi van).

2015. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ja mi is gondoltuk h vmi hasonlo a helyzet, ugyhogy kb marad minden ahogy volt. Varunk. Mist lehet h hosszabb idot lesz kint es evente csak par napra tud majd hazajarni, akkor majd lehet h konnyebben valik meg a reszetol, ha meg annyit sincs itthon mint eddig. Ugye ha o kint van akkor minek neki egy fel haz tobbszaz vagy ezer kilometerrel arrebb..

Ha meg nem jon ossze neki az a munka es surun jon haza akkor lehet megkerdezek meg egy ugyvedet is h lehet-e valamit tenni, de szerintem o is kb ugyanezt fogja mondani mint ti

Koszonom a valaszokat 😊

2015. máj. 16. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!