Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pedagógusoknál (általános...

Pedagógusoknál (általános iskolai tanár) mennyi a felmondási idő? Maximum meddig kötelezhetnek utána még dolgozni? Szeptemberben nem akarok kezdeni, akkor mennyivel előtte adjam be?

Figyelt kérdés
35 évet dolgoztam egy helyen, arról sincs fogalmam, hogy meg kell-e indokolni. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.Egy műtét után elfogyott az erőm, nehezen bírtam ki ezt a tanévet. Majdnem minden nap délután 4-ig vagyok az iskolában, utána az otthoni készülés. Versenyekre is készítek, nagyon szeretek tanítani, de nem bírok ki még egy ilyen hajtást. Nincs 40 évem, így semmilyen juttatást nem kaphatok szerintem. Bár amint lesz időm megyek orvoshoz, de azzal, hogy néha szédülök, fáj a gyomrom és vagy még tíz apró tünet, a mai viszonyok között szerintem semmire se jutok. Nem akarok az utolsó leheletig gyerekek között lenni, emelt fővel akarok távozni. A pénz hiányozni fog, de talán valameddig kihúzom. Egy helyen dolgoztam eddig, fogalmam sincs hogy mit kell tartalmazni a felmondásnak. KLIK a munkáltató, egy tagintézménynél dolgozom, kinek kell beadni. Előre nem merem megmondani, mert hülyének néznének. Nyárra még jó lenne, ha járna fizetés. A férjem se tud a tervemről, biztosan le akarna beszélni. Nem szeretek panaszkodni, így neki se mondok el mindent.
2015. máj. 18. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
35 év után? Pfff, 4 hónap a felmondási idő, amiből minimum 2-re kötelezhetnek.
2015. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj az sok. Ha beadom a felmondást, utána már kellemetlen lenne évet kezdeni.
2015. máj. 19. 00:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezzel jár a közalkalmazotti jogviszony. A munkáltatót is védik ezzel, hisz kell embert szerezni annak a helyére aki elment.

Egyébként az óraszámcsökkentés nem jöhet szóba? Jobb mint a munkanélküliség.

2015. máj. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
De mit fogsz ez után csinálni? Azt a pár évet nyugdijas korodig nem tudod ledolgozni? Esetleg v.milyen más munkakörben?
2015. máj. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felmondás helyett inkább menj nyári pihenőre legalább 3 hétre! Meg fogod bánni, ha felmondasz! Ha túl sok betegséged van, inkább indíts el egy rokkantsági eljárást, és ha "szerencséd" lesz, akkor rokkantsági nyugdíjba mehetsz. Gondold meg többször, hogy tényleg ott akarod hagyni a munkahelyedet? És utána mi lesz? Hogyan tovább? Beszéld meg a családdal, ne dönts egyedül!
2015. máj. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Beszélj a feletteseddel. Kérj más beosztást, egy olyat, ami nem annyira megterhelő.
2015. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne mondj fel!

Kérj könnyebb munkakört, keress másik munkát vagy menj orvoshoz és táppénzre!


A munkanélküliségnek anyagiak mellett káros pszichés hatásai is vannak.

Nem az a megoldás, hogy felrúgva az eddigi életed, bezárkozol a lakásba, önmagadat emésztve.

2015. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!