Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lecsukhatnak azért, ha megfeny...

Jonah Falcon kérdése:

Lecsukhatnak azért, ha megfenyegetem magam, aztán fel is jelentem magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem viccesen hangzik, de komoly.

Az imént az egyik Facebook profilomról megfenyegettem a másik Facebook profilom. Nem halálos fenyegetéssel, de súlyos testi sértéssel. Továbbá rasszista kijelentéseket tettem önmagamra. Elméletben, ha most bemennék a rendőrségre és feljelenteném magam, azért mert megfenyegettem magam, akkor az eljárásnál (már ha indul) elítélhetnek-e (szabadságvesztésre), vagy az elmeállapotomra hivatkozva orvosi ellátásra ítélnének :D?

Vagy mit csinálna ilyen esetben a rendőrség?

Esetleg ha más jelent föl engem, hogy megfenyegettem önmagam?


Továbbá még lenne egy nagyon érdekes kérdésem:

Ha valaki átoperáltatja magát, akkor megváltozik a személyi száma, gyakorlatilag új személy lesz. Ha még az operáció előtt megfenyegeti a jövőbeli önmagát, majd azután feljelentené a régi önmagát, akkor mit csinálnának a fakabátok? Vagy ilyenkor a régi illető halottnak minősül?


2015. máj. 19. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
2015. máj. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adok egy másik dilemmát; ha meg akarod ölni magad, de nem sikerül, akkor elítélnek emberölés kísérletéért?
2015. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
:DDDDDD első
2015. máj. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem így csuktak le
2015. máj. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Javaslatom:

- fogadj egy ügyvédet megfenyegető ÉN-nednek;

- fogadj egy ügyvédet megfenyegetett ÉN-nednek;

- ha sikerült, fogadj mindhármótoknak pszichiáert.

.

Ha így teszel, megteremted a LEcsukás elleni védelmed, a BEcsukás ellenit az OPNI bezárása teremtette meg.

2015. máj. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy a BTK. vonatkozó passusai úgy kezdődnek, hogy "aki mást", szóval magadat nem tudod megfenyegetni. Az operáció előtti és utáni eltérő személyi szám az nem egy tartalmi változás ez ügyben, csak formai.
2015. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

BTK 222. § (2)


"Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Tehát saját magad fenyegetése nem büntetendő.

2015. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezért börtönbe zárnak. De egy hosszabb pszichiátriai kényszerkezelésre felkészülhetsz.
2015. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Azért mert valótlanságot hozol a hatóság tudomására. Szándékosan félrevezeted a rendszert és ez büntetendő. Lehet kimászol beszámíthatatlanságra hivatkozva, de ettől még elkövetted. A személyt több féle képpen is lehet azonosítani, a második kérdésednek ezért nincs értelme.


USA-ban már volt akit (egy SJW) akit ezért elítéltek.

2015. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!