Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki tud érdemleges választ...

Valaki tud érdemleges választ adni a kérdésemre?

Figyelt kérdés

Élettársi kapcsolatban elkövetett súlyos testi sértés esetén lehet közvetítői eljárást kérni ha mindkét fél beleegyezik?

Az ügy nyomozati szakaszban van,beismerő vallomással.


2015. máj. 21. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Kizárt dolog. Az egyik kizáró tényező, ha a felek között előzetesen erőszakos cselekmény volt.
2015. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

nah, 1es voltam, tessék, itt tudod meglesni:


[link]

2015. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Hú, wazze, ez nem semmi. Nem akarom az előttem szólt bántani, de minden egyes szava téves, gyakorlatilag mndennek pont az ellenkezője az igaz.


A belinkelt tájékoztatás a polgári közvetítői eljárásra vonatkozik. Semmi köze a büntetőeljáráshoz.


Büntetőeljárásban a közvetítői eljárás célja az, hogy a jóvátétel fejében az eljárst megszüntessék az elkövetővel szemben. Ez az ún. tevékeny megbánás.


A Btk 29. § (1) bekezdése szerint nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette.


Mint láthatod, a törvény kifejezetten megengedi a tevékeny megbánást tesi épség elleni bűncselekmények esetén. A súlyos testi sértés az, és nem háromévi szabadságveszténél súlyosabban fenyegetett.


A kizáró okok:


29.§ (3) Az (1)-(2) bekezdés alkalmazásának nincs helye, ha az elkövető

a) többszörös vagy különös visszaeső,

b) a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,

c) bűncselekménye halált okozott,

d) a szándékos bűncselekményt a szabadságvesztés felfüggesztésének próbaideje alatt vagy a szándékos bűncselekmény elkövetése miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a szabadságvesztés végrehajtásának befejezése előtt, illetve próbára bocsátás vagy vádemelés elhalasztásának tartama alatt követte el, vagy

e) korábban szándékos bűncselekménye miatt közvetítői eljárásban vett részt, és ennek eredményeként vele szemben az (1) vagy (2) bekezdést alkalmazták, feltéve, hogy az ügydöntő határozat jogerőre emelkedésétől az újabb szándékos bűncselekmény elkövetéséig két év még nem telt el.


Mint látod az élettársi viszony sem kizáró ok. Úgyhogy kifejezetten lehet az ügyben közvetítői eljárás.

2015. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!