Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A 40 éves volt férjem, egy 14...

Posseidon kérdése:

A 40 éves volt férjem, egy 14 éves kislánnyal van együtt! Sajnos a 14 éves fiúnkat ő neveli! A fiam pedofilozza az apját (nem jogtalanul szerintem) A fiam eljönne hozzám de apja nem engedi! Mit tegyek? Feljelentsem?

Figyelt kérdés

2015. máj. 26. 21:14
1 2
 11/18 Interferencia válasza:
82%
9: A pedofil nemileg éretlenekhez vonzódik. Ha történetesen a lány már fizikailag érett (azért vannak ilyenek), akkor még csak nem is pedofil a volt férj. Az más kérdés, hogy erkölcsileg én is elítélem, hogy egy 14 éves lányt szédít...
2015. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11 Igen, csakhogy a nők nemi érése 16-17 éves korra fejeződik be. Persze ez eltérhet, de látatlanban feltételezhető, hogy a lány még éretlen.

Mielőtt jönnének a "mai 1x évesek úgy néznek ki, mint...." hozzászólások, a külső kinézet (sminkkel, etc.) és a nemi érettség különböző dolog.

2015. máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#4 Miért kellene a rendőrségre mennie a kérdezőnek, hogy megtudja,mi a pálya? Itt is elmondtk jópáran,az eegy dolog, hoogy te nem értesz hozzá, de belebeszélsz.


18 év alatti már 12-14 éves partnerrel is büntelenül együtt lehet. 14 éves meg akár 80 évessel is, ha van kedve hozzá és gusztusa.


Inkább azt kellene megtudni, mit takar az, hogy a lány 14 éves. 14 lesz vagy már elmúlt? Volt már 14 akkor is, amikor elkezdődött? Mert ha nem, azzal kezdhetsz valamit.

2015. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
"beleegyezési korhatár miatt nem büntethető a volt férj, de erkölcsileg elítélendő" Olyan aranyos ez a fene nagy ERKÖLCSI háborgás (vagy háborodottság?).
2015. máj. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Megkérdeztük a fiamat kivel szeretne lenni, nem kényszerítettük rá a szülők akaratát. Mivel én vállalkozó voltam és a családfentartó így keveset tudtam otthon lenni. A volt férjemet tiszteltem a gyerekem nevelése miatt mert jó apa, de nekem a gyereklány kapcsolat nem fér bele!! Nem szidtam szapultam a gyerekemnek soha az apját!! Mivel ha ezt tettem volna nem lennék igazi anyja a gyerekemnek. Ő nagyon szereti, és én ezt tisztelem!!
2015. máj. 27. 08:56
 16/18 anonim válasza:
3%
Szerintem is csak 18 év feletti lány dughat egy 18 év feletti pasit.
2015. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 Ezzel eldöntötted a vitát. Igazad van, ne vegyél tudomást semmiről, minden úgy van, ahogy te gondolod vagy akarod, körülötted forog a világ.


Sajnos énn a Btk-ból csak ezt a két szabályt ismerem:


197.§(2) bekezdés: Szexuális erőszakot követ el az is, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, aki tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez vagy végeztet.

Btk. 198. § (1) bekezdés: Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ebből nekem az jön le, hogy 12 év alattival mindenkinek tilos, 12-14 év közöttivel csak a 18 éven felülieknek. De nyugodtan tanácsold azt a kérdezőnek, hogy tegyen feljentést, csak aztán intézd el azt is, hogy ne a Btk alapján ítéljék meg, hanem kérdezenek meg téged.

2015. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Interferencia válasza:
12: Ezért is írtam, hogy "azért vannak ilyenek". Természetesen fizikai érésre gondoltam, mint ahogy azt is írtam, nem sminket és öltözködést.
2015. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!