Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindenképp jár a szabadság...

Mindenképp jár a szabadság valamilyen formában határozott idejű szerződésnél?

Figyelt kérdés
Június végén lejár az egyéves szerződésem, amelyet nem biztos, hogy meghosszabítanak (közalkalmazotti). Minden bizonnyal összegyűlt egy kevés szabadságom, de azt júniusban valószínűleg nem fogják kiadni. Ilyenkor mi történik? Eddig úgy tudtam, a törvény szerint valamilyen formában mindenképp jár (kiadják, vagy kifizetik), bent nem maradhat nem kivett szabadság.

2015. máj. 31. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az történik, hogy kiadják júniusban.
2015. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" Eddig úgy tudtam, a törvény szerint valamilyen formában mindenképp jár (kiadják, vagy kifizetik), bent nem maradhat nem kivett szabadság."


És most máshogy tudod? Vagy mi ihlette eme kérdést?

2015. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki kell adni. Nincs más lehetőség. Ha nem tudják kiadni, mert annyi a munka, akkor hosszabbítsanak...
2015. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"És most máshogy tudod? Vagy mi ihlette eme kérdést?"


- Eddig így gondoltam, de nem vagyok biztos benne. Ezek szerint biztos lehetek?

Akkor köszönöm a válaszokat. Jövő héten intézkedem.

2015. máj. 31. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy biztos lehetsz. A szerződés lejártáig kötelesek kiadni és ez ellen jogorvoslatnak helye nincs.
2015. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!