Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért illegális a külföldi cigi?

Miért illegális a külföldi cigi?

Figyelt kérdés

Ha van egy barátom aki kint él mondjuk Németországban és ő küld nekem haza 50 doboz cigit, akkor azt miért büntetik?

ha egy számítógépet küldene nekem, azért senki nem szólna egy szót sem, de ha cigarettát azért megbüntetnek? hogy van ez pontosan? mert a neten nem találtam seholsem erre választ.



2015. jún. 4. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Mert az állam az ABC termékekből (alkohol, benzin, cigi) nagyon magas jövedelmet realizál: adó plusz az illeték.


Ha külföldön veszik meg és onnan hozzák, kvázi nem a magyar államnak fizeted meg, bevételtől esik el. Ez az alapja a történetnek.

2015. jún. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy görögországi nyaralásra vittem magammal egy karton sört. Saját használatra, de akkor is...

Bűnt követtem el??

2015. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az EU-ból sem lehet cigit és alkoholt hozni? Én ezt eddig nem így tudtam...
2015. jún. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát ezaz, a haverom leadózik a saját országában. én nem veszek cigit a boltban, mert már megint emelik az árakat. mert oké hogy vannak illegális cigareta gyárak, már ezsem teljesen tiszta a számomra, de én rendes, zárjegyes német cigarettát szívok, mi ebben a bűn? nem értem...
2015. jún. 4. 08:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az EU-n belüli szabad árumozgás alól a cigi sem kivétel. Ha kereskedelmi forgalomba hoznák itthon a Németországból hozott cigit, akkor az itthoni zárjegyet kéne rátenni, de fogyasztási céllal be lehet hozni. Az ukrán csempészcigi az illegális, amit a határellenőrzés kijátszásával, vámelkerüléssel juttatnak az országba.
2015. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár éve a repülőre 4 kartont lehetett felvinni, ha a duty-free-ben vetted. Mondjuk egy Mo --> No volt, Németorszgból is hoztam pár csomag Lucky-t meg Camel-t, nem kérdeztek ott semmit sem.
2015. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A problémázás oka a "kereskedelmi mennyiség" fogalmának figyelmen kívül hagyása.

Az Unión belül az áruk szabad mozgása azt jelenti, hogy pusztán a mozgást megakadályozni nem lehet. De adóztatni igen, és ha nem fizetik meg, ez a jogcím a visszatartásra.

Minden terméknek nemzetközileg rögzített mennyisége számít kereskedelmi mennyiségnek. Ez alatt a magánszemély szabadon vihet bármit, felette adóznia kell. Ha nem teszi, nem engedik szállítani.

Ez a mennyiség például a lőfegyvernél nulla (külön engedélyköteles szállítása). Tömény szeszeknél kisebb, például boroknál nagyobb. Cigarettából egy tételben 2 karton (ha jól tudom) még elmegy, de országonként kis mértékben változhat (attól függően, hogy az ország mennyire nehezíti a fogyasztást). Te két és fél kartont akartál szállítani. A pontos adatokat bármely vámhivatalnál megtudhatod.

2015. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egész szokás szerint a pénzről szól, mint manapság szinte minden.
2015. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hmm kösz a válaszokat! most már kezdem kapiskálni :D tehát ha 2 karton küld nekem a haver, én átutalom neki a lóvét, kifizetem a kiszállítást, lehet hogy olcsóbban kijövök mintha itt venném meg. na majd letesztelem :D
2015. jún. 4. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!