Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én nagy túrázó vagyok. Ha...

Kristof117 kérdése:

Én nagy túrázó vagyok. Ha olyan kést akarok magammal vinni aminek a pengéje nagyobb mint 9 cm, akkor ahhoz kell engedély? Nem közterületen hordom csak például erdőben, illetve olyan helyen ahol alig jár más ember.

Figyelt kérdés

2015. jún. 4. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott nem fog ellenőrizni senki :D
2015. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg amúgy is csak közterületen nem lehet.
2015. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell ennyire félni..

én németországba ki mentem 3 éve.Volt nálam kés vonaton

metron illetve villamoson .Szerintem ott nincs cm er határ.Nem lehet volna nálam egyáltalán kès...

2015. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az erdő éppenséggel közterület, de mégis, a döntő a cél. Akiket emiatt büntetni szoktak, elég világos céllal hordják maguknál ezt az eszközt. Túrázni ritkán megy az ember vagdalkozó kedvében, például éppen azért, mert ott kicsi lesz az esélye ilyesmire. És elővenni is elég békés helyzetben szokta a túrázó, és ha látják is, nehéz rossz dolgot látni benne.

Röviden szólva - nem. És ha vitára kerülne sor, (normál esetben) te lennél alapvetően kedvező helyzetben a vádlóval szemben.

2015. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:

Egyrészt 8 centi a határ és nem 9 :)


Másrészt az erdőre az Erdőtörvény vonatkozik, ilyen szempontból nem közterület. Félkilónál nem lehet nagyobb fejű balta nálad meg ilyesmi. Kés tudtommal lehet, de ezt nem tudom pontosan.

2015. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden olyan földterület, ami állami, vagy önkormányzati (tehát nem magán) tulajdonban van, az közterület. Ez az egyik. A másik: az erdőig is el kell jutni valahogy. Más kérdés, hogy a rendőr nem nézi árgus szemmel az embereket, hogy "na, vajon kinél van 8 cm-nél hosszabb kés", de ha pl. igazoltat és akkor veszi észre, rákeféltél. A törvény egyértelműen fogalmaz, 8 cm-nél hosszabb kés közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, az meg nem lehet nálad, csak gondosan becsomagolva szállítható. Ha az öveden hordod egy tokban, az szabálytalan.
2015. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én katanát buszon hoztam haza, senki nem szólt semmit..
2017. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!