Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnél a telek és...

Építkezésnél a telek és építési engedély a kivitelező nevén van. Adásvételit kötünk, a vételárat szakaszosan fizetjük. A tulajdonjog a kivitelezőé míg elkészül és ki nem fizettük. Mi van ha már kifizettünk egy nagyobb összeget, de nem épül fel a ház?

Figyelt kérdés

#szerződés #építkezés #szakaszos fizetés
2015. febr. 15. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szívás.

És pereskedés.

2015. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen konstrukcióról még nem hallottam. Szerintem ez nagyon nagy lutri. Pont amiatt amit te is felvetsz. Első válasza tömör de igaz. Akkor már inkább vásárolj 1 készet, vagy te legyél az építtető.
2015. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Mire is kötsz adás-vételi szerződést?

Egy el nem készült házra, szerintem a szerződés szempontjából ez itt bukott meg jogilag. Mert ez nem adás-vételi, hanem építés-kivitelezés. Tehát építési vállalkozási szerződést (esetleg megbízásit) kell kötnötök. Innentől megint bukott a mutatvány, mert te mi alapján adsz neki megbízást építési munkára, ha nem a tied a telek.

Én nem mennék bele. Még ha ismerem és megbízható akkor se.

2015. febr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Gyanús és rizikós volt, nem is mentünk bele. Köszi :)
2015. febr. 19. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy megvenném a telket a vállalkozótól, és utána kötnék vele kivitelezői szerződést, ha ebbe nem megy bele el kell felejteni. Mi van ha szarul dolgozik - nem tudod felbontani a szerződést, vagy ha azt mondja fizess még 1-2 milliót mert eltértél a szerződéstől - megint pereskedhettek. Ellenben ha te nem fizetsz ott van a kezében az elektronikus napló amivel neked tudna betartani,ha nem vagy korrekt, legyen ez neki elég.
2015. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!