Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a bosszúból...

Mi a véleményetek a bosszúból elkövetett gyilkosságról? ( pl. valaki megöli a szüleitek / testvéretek / gyereketek és te ezért megölöd őt)

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Semmi. Ez teljesen korrekt. Bár mondjuk a törököknél más a szokás, Ők ilyen esetben az egész családod kiirtják.
2015. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy értelmetlen és sehova sem vezet. Nem véletlen tiltja évezredek óta minden törvény a mi kultúrkörünkben.
2015. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Kínozni jobb, a halott nem érez semmit.
2015. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A harag a hét főbűn egyike, keresztény ember elítéli az ilyet.
2015. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Mi a véleményetek a bosszúból elkövetett gyilkosságról? ( pl. valaki megöli a szüleitek / testvéretek / gyereketek és te ezért megölöd őt)"


Holokauszt túlélőkről beszélsz vagy kiről-miről?

2015. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell mindenbe belekeverni a holokausztot / zsidókat / cigányokat.

Ami miatt kérdeztem: gyerekkori legjobb barátom ( jelenleg is az ) húgát megerőszakolta egy idióta. Megtudtuk ki volt és 3-an ( én, az egyik haverom meg a legjobb haverom ) elmentünk hozzá. A haverom meg akarta ölni, mi ketten pedig azért mentünk vele, hogy megállítsuk. Szerencsére nem volt rá szükség. A rendőrség néhány órával korábban vitte be.

El gondolkodtam, hogy ha nem sikerül megállítani bűn részesek vagyunk mert nem szóltunk a rendőrségnek. Utána pedig azon, hogy egyáltalán miért akartam megállítani, miért akartam védeni azt a sz*rházit. Hiszen teljesen jogos, én is ezt tettem volna.

Csupán kíváncsi voltam mások véleményére, egy komolyabb esetben ( ha nem megerőszakolja, hanem megöli ).

2015. jún. 10. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy bűnrészes lennél, még ugyanúgy 5-15 év között lenne a büntetés kiszabása, csak szólok halkan.

Amúgy a Btk. méltányolja az erős felindulást, pl: megerőszakolás után, miközben a gatyáját húzza fel a srác rájuk nyit = erős felindulásban elkövetett emberölés. Amit ti terveztetek az nem ugyanaz, sőt, emberölés minősített esete.

2015. jún. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm részegen vezetett karambolozott 4en meghaltak 2 felnőtt 2 gyerek. A 3. Gyerek otthon volt ő maradt egyedül te nem ölnéd meg?
2015. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!