Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerintetek...

Keresztények szerintetek miért fogadható el inkább az ha a Bibliában olvasunk gyilkosságról mint más nem vallási, irodalmi művekben? Csak azért, mert az Szent könyvben van?

Figyelt kérdés
2015. máj. 18. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ezt honnan veszed? Nem láttam még keresztényt aki így gondolkozik, bár mondjuk akkor te biztos, ha már megkérdezted :)


Szerintem aki ezen problémázik annak olyasmi járhat a fejében ,h a Bibliában olvasni gyilkosságról kb olyan mint a történelmet tanulni ami ugye tele van erőszakkal, vagy a hírekben hallani ,hogy valamilyen erőszakos dolog történt. A művészetben meg talán azért más mert az esetleg "buzdíthat rá" vannak korhatáros filmek is, gyakran épp az erőszakosságuk miatt. Ugyan így igyekeznek a művészetből kiirtani a drogot, dohányzást, meg ilyesmit.


Én nem értek velük egyet, persze nyilván egy kissrác még ne nézzen karatefilmeket, de a minden erőszak eltüntetése a művészetből meg a másik szélsőség.

2015. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Itt pontosan milyen gyilkosságokra gondolsz, amiket Isten követett el? Neki elnézik valamiért, ha megöl több mint 25 millió embert, és milliárdokat hagy meghalni.
2015. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én biztos, hogy nem, mivel nem tartozom sehová. Vannak keresztény emberek, aki szerint a könyvek, amelyekben akár megemlítés szintjén is találkozunk a gyilkossággal (Edgar Allen Poe novellái például), azok destruktív hatásúak, rombolók lehetnek, generálhatnak vágyat, amelynek hatására megindul az identifikációs folyamat. Ezt korábban pszichológusok is fejtegették az erőszakos filmekkel kapcsolatban. Továbbá a szexualitás is szóba került, mivel felszabadítja az ösztönöket. Én más véleményen vagyok. A műveket, könyveket művészeti produktumokként kell kezelni, nem pedig ezen elvek szerint élni az életünket. Bár keresztény magyarázat mindenre lehet.
2015. máj. 18. 16:56
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül azokra gondolok, amelyeket Isten követett el. Pédául Káin és Ábel vagy gyermek meggyilkolja a szüleit.
2015. máj. 18. 16:57
 5/16 anonim ***** válasza:
7%

szia


Nem nem fogadható el, és a Teremtő sem fogadja el.

S ezek amiket leiratott, a mi oktatásunkra, és tanulságunkra irattak, hogy ne legyünk olyanok mint ezek az emberek


(Róma 15:4) 4 Mert mindazt, amit régebben megírtak, a mi oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen.

2015. máj. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindezt értem. De adott írók, szerzők is azért írtak le borzalmas történeteket, hogy még véletlenül se kövessünk el amorális tetteket. Edgar Allan Poe sem ösztönözni akarta az embereket gonosz cselekedetekre, csupán megmutatni az élet sötét oldalát az amoralitást, ami a világban zajlik. Említhetném itt a későbbi detektívregényírókat vagy verseket, amelyek a bűn kérdéskörével foglalkoznak, moralizálni lehetne nagy mennyiségben. Ha már keresztény nyomvonalon haladunk, akkor egyértelműen a Skarlát betű is ide sorolható.
2015. máj. 18. 17:33
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem a biblia is ide sorolható, mintszépirodalmi mű, mint az általános műveltség része, vagy mint Isten szava. az általad említett személyek, szépen, emberi gondolatokat fogalmaztak meg, ami még akár életében megváltozhatott. én magam is szeretem a költeményeket, kedvencem Radnóti, akinek felesége köztudottan ellenszenvezett a vallásokkal és a papokkal, mégis, titokban imádkozott egy istenhez, amikor azt hitte, a férje nem látja. Radnóti is leíregy kéthalálesetet, nem is akárhogyan, köztük a sajátját is, többször. mégis, én inkább a Teremtőnek hiszek, ha bibliai kérdésekről van szó. attól függetlenül, hogy pl Radnótinak szép gondolatai vannak, nem szabad elfelejteni, hogy a versekben a verslábak miatt nem pontosan azt mondják a költők, amit szeretnének.
2015. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Ismered a Káin és Ábel történetét ugye?


Az elsö testvér gyilkosság az emberiség történelmében.


Mi belöle a tanulság?


Talán hasznos lenne a számunkra ha el lenne titkolva ez a történet? Megbízható lenne a Biblia? Nem lenne éppen olyan mint az éppen hatalmon levö emberek, akik csak azt tudatják az emberekkel, amit akarnak?


Például így viselkedtek a fáraók és a történelem "nagyjai"


Szépítették a dolgokat, hazudtak, csaltak. Dicsekedtek "nagy" tetteikkel, majd jött egy másik fáraó /király, hadvezér/ és törölte a történelmet...majd ez is a saját tetteivel dicsekedett.


A Kán is Ábel története tanulságos. Tudod miért?


Mert NEM szabad a szivünkben élesztgetni a gyülölelet. El kell folytani még a csírájában.

Erre figyelmeztette Isten Káint, mielött gyilkos lett volna.

Ezt mondta neki Jehova: "Ha jót cselekszel, abból vajon nem felmagasztalás származik? De ha NEM cselekszel jót, akkor a bün ott lapul a bejáratnál és rád vágyódik. És TE vajon URALKODSZ rajta?" 1.Mózes 4:7


Tehát ez a történet tanulság a számunkra, hogy NE gyülölködjünk, mert az nagyon rosszhoz vezet. Ma is, nem csak akkor.

2015. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
vagy jhvh azzá válik, amivé akar: pl feltámasztóvá. mert nem elvenni a valami, hiszen sátán volt az első emberölő, ne felejtsük már el. visszaadni a valami. az, aki vissza tudja adni, vissza is akarja adni.
2015. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

ceri, az a bajod, hogy nincs elégséges ismereted. Rágalmakat pletykákat terjesztesz.


Ez a TE problémád. Ezt teszi a Sátán is, aki becsapja az embereket és megvakítja a hitetlenek elméjét.

2015. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!