Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családon belöl rágalmazásért...

Családon belöl rágalmazásért és fenyegetésért lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy az anyai ágról való nagybátyám feljelenthetem e rágalmazásért és fenyegetésért. Feltételesen van szabadlábon és nincs ide bejelentve, de szabadon ki-be jár a házunkból és ha az anyám nem hallja mert az övé a ház. Én babát várok szóval fokozott a dolog, csak vita közben nem tudtam felvenni a fenyegetéseket és rágalmazásokat. Megtudnék tőle szabadulni ugy, hogy véletlenül se történhessen bántalmazás a baba miatt?

Hallottam, hogy telefonon is megtehetem a feljelentést ennek mi a menete?



#rágalmazás #feljelentés #családon belöli erőszak
2015. jún. 11. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Tehetsz feljelentést, de semmit nem fognak csinálni, amíg vér nem folyik. Én költözést javaslok, és/vagy zárcserét. Betörésért már telefonálhatsz és akkor ki is jönnek majd.
2015. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Kié a ház? a nagybátyádé, vagy az anyukádé?
2015. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A problémaaz, hogy nem betörésről vans zó, hanem arról hogy csak ugy a szája jár. Novemberbe azonban letelik a felfüggesztése és akkor már többet is akar tenni ezeknél az üres szavaknál. Több mint fél éve csak cirkusz van cirkusz hátán nemjó ez nekünk igy.
2015. jún. 11. 17:35
 4/14 A kérdező kommentje:
anyukámé
2015. jún. 11. 17:35
 5/14 anonim válasza:
Te mit csináltál ellene?
2015. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Elöször anyáddal kellene beszélni, hogy neki mi a véleménye arról, hogy a nagybátyád csak úgy bejárkál a házba.


2. A nagybátyádnak mi köze a gyerekedhez, ugyanis ezt nem tudom értelmezni, "ne történhessen bántalmazás a baba miatt"


3. Ebben a történetben mi a rágalmazás, ki kit rágalmaz és mivel?


4. Milyen fenyegetésröl van szó? Mert ha csak kiabál, az nem feltétlen büntetendö.


5. Egyáltalán miért laksz ott anyádnál, ha ennyire rosszak a körülmények, miért nem a gyerek apjával élsz?

2015. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, hátha belefér a tényállásba a viselkedése.


Jó lenne, ha felvennéd a telefonoddal, mert máshogy nem tudod bizonyítani. Írásban is megteheted a feljelentést a rendőrség, vagy a bíróság felé.


[link]

2015. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Már tegnap kérdeztél.


Feljelentést tudsz tenni a fenyegetések miatt, semmi jelentősége annak, hogy rokon-e vagy sem.


Telefonon ezt hiába jelented, mert ez nem a "telefon tanú" kategória, hanem érintett vagy benne. Senkit nem fog a rendőrség azért vegzálni, mert bemegy egy olyan lakásba, ahova a tulajdonos megengedi, mert kaptak egy telefonhívást névtelenül.

2015. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat kedves 6.

1. Elöször anyáddal kellene beszélni, hogy neki mi a véleménye arról, hogy a nagybátyád csak úgy bejárkál a házba.


Beszéltemanyámmal ő is unja de nemtett semmit


2. A nagybátyádnak mi köze a gyerekedhez, ugyanis ezt nem tudom értelmezni, "ne történhessen bántalmazás a baba miatt"


Nincs köze a babámhoz de fenyeget h kiszedi belőlem

3. Ebben a történetben mi a rágalmazás, ki kit rágalmaz és mivel?

Mindennek lehordott a vita hevében lényegében


4. Milyen fenyegetésröl van szó? Mert ha csak kiabál, az nem feltétlen büntetendö.


A fenyegetés ugy történt, hogy fogta és aztmondta ugy megver, hogy fényképen se leszek felismerhető, hogy kiszedi a gyereket belőlem és ha elkap az utcán akkor levágja a fejem valamint hogy szétveri az arcomat...


5. Egyáltalán miért laksz ott anyádnál, ha ennyire rosszak a körülmények, miért nem a gyerek apjával élsz?

Azért lakok anyámmal mert most fejeztem be az iskolát a hónapba még tanulói jogviszonyom is van + a gyerek apjától szétmentünk amikor 5 hónapos terhes voltam.

2015. jún. 11. 18:02
 10/14 A kérdező kommentje:
7. köszönm lehet tudtál vele segiteni.
2015. jún. 11. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!