Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követelhet tőlem (bérbe...

Követelhet tőlem (bérbe adótól) a bérlő a határozott időre kötött bérleti szerződés felmondása után ha a bérbe adó mond fel (nem fizet, magatartása felháborító) a fenmaradó időre a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

2 évre kötöttük a szerződést de fel kell mondjak a bérlőnek. Nem fizet, stb. Csak szóban közölte hogy nem tud fizetni de bentmarad a családi házamban és ha akarom tereljem jogi útra. Na persze. Felháborító! Én tartsam el a szemetet.

,, a bérlő vállalja hogy az első év letelte után amennyiben a bérleti díj nem változik a 2. évet előre egy összegben megfizeti,, így szerepel a szerződésben.


Vagy csak mondjak fel simán a nemfizetésre és a minősíthetetlen magatartásra hivatkozva. 3 fizetési felszólítás ment már neki tértivevénnyel.

Ha küldtem a fizetési felszólításokat, és küldök egy felmondást is hány napon belül tehetem ki hivatalos szervvel ha ez lehetséges.


2010. febr. 28. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
csak a lelakott időre követelheted a bérleti díjat.sőt ha felmondod a szerződést idő előtt még ő élhet kártérítési igénnyel.ha benne van a szerződésben hogy nem fizetés esetén felmondható azonnal akkor nem kérhet.de ha nem adsz számlát,mindenképp te jársz rosszul.
2010. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben nincsen benne? De emlékeim szerint 8. Ilyen esetben azonban már nem számít a szerződés. Rendőrség csak bírósági határozattal intézkedne, az meg több év, egyetlen módszer a fizikai erőszak, mikor nincs otthon, a lakásba bemenni, zárat cserélni, a holmiját elszállíttatni az állandó lakhelyére, megfelelő pénzért verőlegényekkel, behajtó céggel.
2010. febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt.regisztrálni kell,de albérlőknek,főbérlőknek adnak tanácsot.

[link]


első voltam.

2010. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!