Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apeh-os tartozást örökölheti...

Apeh-os tartozást örökölheti a fiam?

Figyelt kérdés

Pontosítok: Páromnak többmilliós Apeh pénzbüntetést róttak ki a volt cége jóvoltából (én már így ismertem meg őt, nyakán az adóssággal). Született kisbabánk azóta.

Örökölheti az adósságot?

Mit jelent az, hogy a páromnak le kell mondania az örökségről, pl. ha apja után örököl egy fél házat, mondjon le a gyermekünk javára? Tiszta ideg vagyok, nem akarom, hogy a gyermekünk élete erről szóljon.

A másik, hogy a tulajdonomban lévő lakásomra - öröklés esetén rászáll az Apeh? Hogyis van ez???


2010. febr. 28. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Adósságot az örökölt vagyon erejéig lehet örökölni. Tehát ha egymillió forint vagyont és kétmillió adósságot örököl, akkor egymilliót gombolhatnak le róla. És még jól járt az adóhivatallal, mert a maffia az egészet legombolná, és nem érdekelné, miből fizet. :-)
2010. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tulajdonodban lévő lakással minden rendben. Nem lesz gond vele.

Párodnak le kell mondania az örökségeiről, hiszen ha nem teszi, akkor azt mindet rögtön lefoglalják a tartozásai fejében.

A gyerek megörökli a tartozást, vagy lemond az örökségről és akkor nem örökli meg. Elvileg jobb, ha lemond róla, hiszen nem örököl semmit majd, ami van, azt úgyis elviszi az apeh még a párod életében, ezért gondolom ügyel rá, hgy ne legyen semmije (papíron). Tehát nem lesz mit örökölni, csak az adósságot, arról meg le lehet mondani.

2010. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

21:50-es válaszolónak: egy dolgot nem értek.

Magyarul ki lehet kerülni pl. a fél háznál, hogy az apai nagyszülők nem a páromra, hanem az unokájuk javára - csúnyán fogalmazok - "írják majd a végrendeletet"?

Kikerülhető ez? Fél ház mégiscsak fél ház.

2010. febr. 28. 22:02
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Adócsaló qrvának minek csináltál gyereket?
2010. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

22:06-osnak: nem adócsaló! Tisztességes dolgos ember, akire mások hibája miatt róttak ki pénzbírságot!

Én nem ócsárolást kértem, hanem normális válaszokat.

2010. febr. 28. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze keressük a kiskapukat erről híres a magyar ezért tart itt ez az ország.
2010. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hehe..


Nah szóval ez nem Amerika. Az öröklésben is vannak kritériumok, nem lehet csak úgy akárkire hagyni dolgokat mert van köteles rész például.. még akkor is ha valakit "kitagadnak".

Kivétel ha az életükre törne, mert akkor teljesen ki lehetne zárni az öröklés alól de ez csak papíron megy így..


Ha a párodat ennyi pénzzel "átverték" akkor biztosan tart vagy van ügyvéd ismerőse, aki ilyen dolgokban sokkal járatosabb.. Szóval: ÜGYVÉD

2010. márc. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21.50 vagyok, természetesen megoldható. A nagyszülők a legjobb, ha ügyvédhez fordulnak és az megmondja, mi a legbiztosabb módja annak, hogy az unoka örökölje a fél házad, ne a gyerekük. Ha megörökli és továbbajándékozza, az már nem jó megoldás, nehogy abból gond legyen.
2010. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!