Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha örököltem egy bödönt a...

Ha örököltem egy bödönt a bronzkori ősapámtól, ezt bizonyítanom kell?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy bronzkori edény van valakinek a nappalijában, ami mindig is a család tulajdona volt. Szóval még a bronzkorban gyártotta egy felmenő. Akkor ha odatéved egy rendőr, lefoglalhatja a műtárgyat és mondhatja, hogy ez az államé? A kérdés ennek a cikknek alapján fogalmazódott meg bennem: [link]

és azon filóztam, miért nem mondta azt a tulaj, hogy az az a családjáé. :)


2015. jún. 17. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Még érdekesebb és valószerűbb a kérdés, ha úgy tesszük fel, hogy akkor találta az ősapám, mikor még nem létezett ilyen törvény (párszáz éve), így jogszerűen tartotta meg, és csak azóta öröklődik a családban.
2015. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Törvény szerint bárhol a földben talált régi kincsek az az állam tulajdona, azt be kell szolgáltatni az államnak, vagy valamelyik múzeumnak. Aki illegálisan akarja értékesíteni, azt is megbüntetik.
2015. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A cikk eleve egy hazugság! Azt írja: "a bronzvödörben elsődorban vizet, terményt tartottak a rómaiak és etruszkok, Egyiptomban viszont rituális eszközként is szolgált: Ízisz istennő hívei ugyanilyen formájú edényben áldoztak tej-és vízadományt úrnőjüknek." - Nos, a rómaiaknak és az egyiptomi Ízisz Istennőnek annyi köze van egymáshoz, mint Makónak Jeruzsálemhez! Az a vödör, ha Egyiptomhoz és Ízisz istennőhöz köthető, akkor az a magyarok őseinek szent ereklyéje, hiszen itt találták magyar földben, és ez ősi szkíta-magyar eredetű kincs!
2015. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha bizonyítod, hogy a több mint 25 éve a család birtokában van (elévülési törv.), illetve nincs összefüggésben fémkeresőzéssel, akkor megtarthatod.


Konkrét ügy: 7 éve a vaterán valaki felrakott egy római kő szarkofágot 1,5 miláért. Természetesen az NNI rámozdult. Mivel a tulaj fényképekkel bizonyította, hogy már 1970-ben is a dédi azon nyakazta a csirkét, így megfelelt a bejelentés elmúlasztásának és magántulajdonba vonásának 25 éves törvényilag szabályozott elévülésével. Megtarthatta, eladhatta.

2015. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Most itt az a kérdés, hogy hogyan bizonyíthatnám, ha nekem itthon lenne egy bronedényem, amit nagyanyámtól kaptam, aki szintén a nagyanyjától kapott és állította, hogy ezt ő nem találta, hanem az ükük apánk készítette a bronzkorban? És mondjuk ráadásul én azt el szeretném adni, mert most láttam a hírekben, hogy ez 20 milliót ér?
2015. jún. 17. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

#3 "Nos, a rómaiaknak és az egyiptomi Ízisz Istennőnek annyi köze van egymáshoz, mint Makónak Jeruzsálemhez! "


Kicsit olvass többet. Rómában is volt Ízisz kultusz, ahogy Mithrasz is. Ízisz szentély van még Szombathelyen is. De római érméken is találkozhatsz a kultusszal: [link]

[link]

2015. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval a tulajdonosnak kell bizonyítani és ha nincs egy fotó a birtokában, akkor már büntetik?
2015. jún. 17. 16:51
 8/13 anonim ***** válasza:

"Akkor ha odatéved egy rendőr, lefoglalhatja a műtárgyat és mondhatja, hogy ez az államé?"


Le. csak ezt a BTK úgy nevezi, hogy lopás.

2015. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy bizonyíthatod, hogy van egy fénykép ami egyértelműen 25 éve lett exponálva, pl. ott ül mellette a 25 éve meghalt nagypapi. Ha ez nincs, akkor tanúk egybehangzó vallomásai alapján. Akkor lehet nehézkes a bizonyítás, ha fémkeresőt találnak házkutatáskor, mert akkor rögtön jön a kombinálás és onnantól már neked kell bizonyítani, hogy nem fémkeresőzésből van. Faramuci, de ez így működik.
2015. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Butaság. Nem foglalhatja le a rendőr (azaz lefoglalhatja, de a vizsgálat után visszaadják) arra hivatkozva, hogy ez régi, ergo az államé. Vehette börzén, aukción, családi örökség stb. Az antik tárgyak birtoklása önmagában nem büntetendő... gondolom mindenki látott már római vagy középkori érmét, szabadon lehet adni-venni, gyűjteni. Mindaddig, amíg bizonyíthatóan nem hazai fémkeresőzésből származik. Ezt pedig csak tettenéréssel lehet.
2015. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!