Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 évesen aláírtam szülő...

17 évesen aláírtam szülő nélkül egy alkalmi munkáról szóló szerződést. Érvényes? (Ha nem teljesítem, kérhetik a kártérítést? )

Figyelt kérdés

A 2003. évi V. törvény alapján

"(2) A korlátozottan cselekvőképes kiskorú a törvényes képviselőjének közreműködése nélkül

a) tehet olyan személyes jellegű jognyilatkozatot, amelyre jogszabály feljogosítja;

b) megkötheti a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket;

c) rendelkezhet munkával szerzett jövedelmével, annak erejéig kötelezettséget vállalhat;

d) köthet olyan szerződéseket, amelyekkel kizárólag előnyt szerez; és

e) ajándékozhat a szokásos mértékben."


A b) és a d) kategóriába beletartozhat, vagy törvényes képviselő nélkül érvénytelen a szerződésem?


Köszönöm


2015. jún. 27. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha aláírtad akkor érvényes. Miért kérdéses ez számodra?
2015. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok nagykorú és törvényes képviseőnek kellett volna aláírnia, ezért kérdéses.
2015. jún. 27. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:

2012. évi I. törvény a Munka Törvénykönyvéről


21. § (4)


A törvényes képviselő hozzájárulása szükséges a fiatal munkavállaló [...] olyan jognyilatkozatának érvényességéhez, amely a munkaszerződés megkötésére, [...] irányul.


Ez a szerződés érvénytelen, tehát. Kártérítést, ez alapján, alkalmi munka esetén? Nehezen hiszem, hogy bárki is figyelné...


Amúgy 2013. évi V. törvény az, nem?

2015. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tartozik bele egyikbe sem. A d-be semmiképpen, mivel egy kétoldalú munkaszerződés minden esetben jár előnyökkel (juttatások) illetve kötelezettségekkel. A b pontnál pedig olyanokat kell érteni, mint például, hogy tömegközlekedést veszel igénybe, és ezzel szerződést kötsz a működtetővel.


Szóval a válasz egyértelmű nem, a szerződés érvénytelen. Alapvetően mivel nem a te aláírásodat kéri a papír, ezért akkor sem lenne érvényes, ha 18 felett lennél.

2015. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!