Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le akarom buktatni az egyik...

Le akarom buktatni az egyik munkatársamat, akinek 100%, hogy hamis diplomája van. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Iskolai rendszergazda az illető, én egy irodán vagyok. Most szeptember 1.-től emelik a pedagógusokat segítők és az iskolatitkárok fizetését, de CSAK azokét, akinek ped. diplomájuk van. Nost a rendszergazdánk tegnap mutatta be az igazgatónak meg a HR-es csajnak a "diplomáját". Nost én tudom, hogy köze nincs hozzá, info okj-s végzettsége van és kész. Ismerem régóta.


Az a baj, hogy az emberünk az igazgató kedvence.


Buktassam le valahogy vagy hagyjam a fenébe? Ez az ember jogosulatlanul fog több fizetést kapni!



2015. jún. 30. 17:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

"A diplomás mérnökinfó ismerőseimből kiindulva simán lehetséges. Grafikusan nem tud sokuk linuxot telepíteni, sőt egyikük még a monitort sem tudta bekapcsolni. És ez sajnos nem vicc! "


Te meg nyilván tudsz írni egy "Hello world"-öt, ugye? Szerintem nem. Semmi köze sincs a mérnökinformatikának a gép telepítgetéshez.

2015. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Tudok írni- képzeld el. Egy diplomás informatikustól pedig szerintem elvárható, hogy tudjon telepíteni.
2015. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok hogy tudsz írni egy Hello world-öt, remélmem nagyon büszke vagy, mint ahogy arra is, hogy a 30 éven aluliak 95%-a ért annyira a számítógépekhez mint egy OKJ-s rendszergizda.
2015. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát, én egy 300 fős nagyvállalalatnál vagyok OKJ-s rendszergizda, és vegyes a társaság, de a 25 éves gyakornokok is ugyanolyan segg hülyék a géphez mint a 64 éves adminisztrátor néni.

A szörnyű igazság az, hogy nem minden 30 év alatti tudja ezekről, hogy micsoda, és hogy miket lehet velük csinálni, szóval ne mondd nekem, hogy egy 22 éves vérpistike aki egész nap WoWozik, kb annyit ért hozzá mint egy informatikus:


- msconfig

- bitlocker

- gpedit.msc

- regedit

- AD

- sysprep

- CMD parancsok (net user /domain pl. megvan?, vagy a gpupdate /force? mutasd meg egy általad említett okoskának, 10-ből 8 nem fogja tudni mi van)

2015. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Vagy éppen Linux... mutasd meg a vérpistikék 95%-ának (hú biztos nagyo okosak), a Debian szervert, ahol egy fekete képernyőn ott villog a kurzor. Biztos nagyon sok mindent fog tudni kezdeni vele :)
2015. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#11


"Semmi köze sincs a mérnökinformatikának a gép telepítgetéshez."


Ez mi? :D Már ne haragudjon senki de ha valaki mérnőkinformatikus akkor tudjon már gépet telepíteni.Beszéljünk itt bármilyen informatikai szakágról MINDEN informatikusnak kéne tudnia gépeket telepíteni.Windows az ugye alap,de nem árt ha a Linux-ot is ismeri az illető,legalább az alapokkal legyen tisztában

2015. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, nem egy rossz dolog, ha tud számítógépet telepíteni, de egy diplomás mérnökinformatikus 95%-ban fejlesztő lesz, vagy rendszermérnök vagy akármi és ezek a büdös életbe nem fognak gépet újratelepíteni, maximum otthon.
2015. júl. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!