Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hamis adásvételit nyaltam be,...

Hamis adásvételit nyaltam be, ilyenkor mi a teendő? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok...na szoval. 1 honapja vettem a nagy nehezen összekuporgatott pénzemből egy autót, ami Német papíros, de Magyar illetőtöl.. Az adásvételit viszont ugy irta meg hogy, nem ő az eladó, hanem a német, mondván igy jobban járok átiratásnál...naigen. Tegnap rendőri ellenörzés, és kiderült hogy a P rendszám amit vettem tőle, azt nem is lehetne használni, a hab a tortán pedig hogy okirathamisítás történt amikor az ő neve helyett a Német tulajt irta....a rendőr azt mondta, hogy nem nekem lesz ez baj, hanem az eladónak... Viszont igy vszinű nem fogom tudni átiratni a kocsit, se regadóztatni az autót, mivel nem ér semmit... A rendszámot is levették, és aztmondták az egyetlen megoldás ha regadóztatom, és átiratom , és nyugodtan szaladgálhatok vele. Ilyenkor mit kell csinálnom?? Hogy csinálhatok jó adásvételit?? Frl kell keresnem a Németet, vagy mi?? Aki jártas ebbe, vagy bárki, kérem segítsen, mert nagyon rossz helyzetbe vagyok. Köszi hogy elolvastad.

2014. jún. 7. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy válaszolni lehessen a kérdésedre, jó lenne tudni, hogy az eladónak megvan-e a német eladóval kötött adás-vételi szerződése?
2014. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos mar nemtudom, mert nem érem el.... Tudok valamit tenni, hogy a nevemen legyen az auto?
2014. jún. 7. 18:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Kitől vetted?

Hogyhogy nem tudod elérni?

2014. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyit fizettél érte?
2014. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem veszi fel a telefont.... Am a kocsit 410 ert...P rendszam 60.... De nem is ez a lenyeg... Hanem van valami mód arra hogy regadóztassam így??
2014. jún. 7. 18:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Ügyvéd.
2014. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ügyvéd + rendőrség. Szépen belefutottál egy szélhámos karjaiba. Az ellenőrizted az adás-vételi szerződés aláírásakor, hogy a saját adatait adta-e meg a szerződésben? A szerződéses tanúkat meg tudod találni? Ezek fontos adatok ahhoz, hogy te bizonyítani tudd, hogy jóhiszeműen futottál bele ebbe a szerződésbe. Ha megvan a lakcíme, keresd fel személyesen. Ha nem adja ki a némettel kötött adás-vételi szerződést, akkor tényleg rendőrség.
2014. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aztmondta azert irja igy mert igy jobban jarok az atirasnal...(olcsobb lesz) johiszu vagyok nnagyon, es felek h bajom lesz ebbol....mert alairtam...de a rendor szerint o lesz megrancigalva....
2014. jún. 7. 20:09
 9/12 anonim ***** válasza:

"Viszont igy vszinű nem fogom tudni átiratni a kocsit, se regadóztatni az autót, mivel nem ér semmit..."


Miért nem tudod átiratni? Mi, és miért nem ér semmit?

2014. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az adásvételi...
2014. jún. 8. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!