Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kapnék így végkielégítést?

Kapnék így végkielégítést?

Figyelt kérdés
Öt éve dolgozom a mostani munkahelyemen, és minden évben határozott idejű szerződésem volt, tehát egy év után mindig meghosszabbították. Az a kérdésem, hogy ha a munkáltatóm elméletben felmondana nekem, akkor járna-e nekem végkielégítés? A 3 év (úgy tudom 3 év szükséges) már megvan, viszont ugye a szerződés szerint mindig csak egy évet dolgoztam, és utána hosszabbítottunk. Bocsánat, ha értetlennek tűnik a kérdés, én úgy gondolom, hogy a hosszabbítgatástól függetlenül az 5 év már 5 év, tehát járna nekem a végkielégítés. De kérlek cáfoljatok meg, ha rosszul gondolom. Köszönöm!

2015. júl. 1. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
3 év folyamatos munkaviszony után jár 1 hónap végkielégítés. Mivel te neked csak 1 éves folyamatos munkaviszonyod van, majd "megszűnik" és jön az újabb 1 éves munkaviszony így nem jár a végkielégítés. Voltaképpen a te helyzeted olyan mintha minden évben "új munkahelyre" mennél.
2015. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, ha azért szűnik mert, mert lejár a szerződés.


Ha nem akkor akkor a munka törvénykönyvének releváns része:


79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,

b) a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.

(2) Az (1) bekezdés b) pont szerinti megszüntetés esetén a munkavállaló jogosult tizenkét havi, vagy ha a határozott időből hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre járó távolléti díjára.

2015. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Ez amúgy mekkora szemétség. Direkt így kötnek szerződést...
2015. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Volt olyan időtartam, amire nem kötöttetek szerződést (a meghosszabbításokkal együtt)? Ha igen, akkor abban az időtartamban dolgoztál, kaptál fizetést?
2015. júl. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!