Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Táppénzen vagyok és megtudta...

Táppénzen vagyok és megtudta a főnököm hogy a munkahely közelében jártam. Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Bordatörésem volt 2 hete de csak tegnap derült ki és 2 hétig úgy dolgoztam...egyszer csak roppant egy nagyot és majdnem be**tam(bocsánat) és ez után mentem el röntgenre ahol kiderült, hogy két bordám is törött...másnap délután elmentem a házidokihoz hogy kiírassam magamat, DE reggel még elkísértem páromat dolgozni(egy munkahelyen dolgozunk) és menet közben láttak többen is, hogy a munkahely felé tartod de nem megyek be...és jött a levél a főnökömtől, hogy jól gondoljam meg a tetteimet mert a két esemény nagyon nem fér össze hogy beteg vagyok és közben a munkahely közelében sétálgatok....közben csak a párom kísértem el, mert féltem egyedül és nő amúgy se mászkáljon egyedül reggeli 5-kor (szerintem). Vélemény?? Szerintetek jogos tőle vagy sem...

2015. júl. 7. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha az orvos aznapra kiírt, akkor a főnököd semmit nem tehet. A bordatörést ráadásul röntgen is igazolja. De ilyen főnök mellett jobb, ha te keresel magadnak új munkahelyet, és nem várod meg, míg ő talál okot az eltávolításodra.
2015. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Jogos, a táppénz arra való, hogy otthon pihenj.
2015. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, de a séta és a munka között szerintem azért van különbség, nem? Az orvosom se értette, hogy miért viselkedik így...
2015. júl. 7. 21:01
 4/10 A kérdező kommentje:
nem nyaralni mentem, nem is fusiztam és még csak kocsmába se járok...saját felelősségemre holnap megyek dolgozni, akkor majd minden kiderül...és mindez abból hogy biztonságban tudjam párom...
2015. júl. 7. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Senkinek sem tilos a munkahelye közelébe menni, még egy beteg embernek sem.
2015. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért egy felnőtt nő reggel 5-kor el tud menni egyedül dolgozni szerintem. Bordatöréssel ne sétálgass hanem pihenj.Főnököd nem szólhat semmit,van igazolásod.
2015. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen, eltud menni dolgozni azzal semmi baj nincs. Viszont nem egyszeri eset hogy a rejtett munkaerős tartalékaink-sajnos- gyakran járnak arra. Nem tudom, hogy mit szólna hozzá az az ember akinek a párja pont beleesne egy ilyen társaságba...na ezért kísérem el.
2015. júl. 7. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

abeteg ember is járhat orvoshoz, vagy elmehet kenyérért.

nekem pl ráírta a doki,, hogy 8-10 óra között járhatok ki.

2015. júl. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A főnöködnek csak a pofája jár. Ha lenne egy videófelvétele, ahogy táppénz alatt a strandon fürdőzöl, az már bukta lenne :) De ezek szerint erősen útál téged és nyilván további lépéseket is tesz majd (jogosan vagy nem) úgyhogy én azt ajánlom, hogy kezdj el mindent dokumentálni, lemásolni/lementeni, telefonbeszélgetéseket rögzíteni, kipuhatolni melyik kollégára számíthatsz, ki a főnökkel. stb. A munkaügyi perben nem mindegy, kinek mi van a kezében :) Azért írom ezt, mert egy ilyet már láttam a cégnél, és mivel a cég nem tudott bizonyítani, csak meséket költöttek, a végén fizettek is rendesen.
2015. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Felkészültem, Hr-es támogatást is kaptam és a főnökömnek tudtára adták, hogy bizony járóbeteg és nyugodtan elkísérheti a barátnőjét a táppénze alatt is. Ha ezzel kapcsolatban lenne bármilyen negatív elmozdulás bizonyítékom van elég...írásos pl.

És köszönöm

2015. júl. 8. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!