Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy garázs bérlője tartozik...

Ha egy garázs bérlője tartozik nekem a bérleti díjjal, lefoglalhatom az ingóságait biztosítékként?

Figyelt kérdés
A bérelt garázsban tárolt cuccairól van szó.
2015. júl. 12. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem!
2015. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem "foglalhatod le", mert az a rendőrség dolga, büntetőeljárás keretén belül.


Neked zálogjogod van az ingóságokon - ezt természetesen érvényesítheted, melynek keretén belül megakadályozhatod, hogy - a követelés fedezésére szolgáló, és nem több(!) - ingóságát a bérlő elszállítsa.


Viszont 1. fel kellene mondanod a bérleti szerződést a lakástörvényben foglalt alaki- és tartalmi feltételeknek megfelelően, 2. írásban értesítened kell a zálogjogod érvényesítéséről, amit ha kifogásol, azonnal pert kell indítanod (szabályok a Ptk-ban).


Minden egyéb esetben nem szabályszerűen jársz el, és jogszerűtlen lesz a zálogjogod érvényesítése.

2015. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, de ha megteszed még ő jelent fel és te fogod megszívni.
2015. júl. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak úgy tudom megakadályozni, hogy elszállítsa a cuccait, ha én viszem el.


Természetesen nem az összes holmijára gondoltam, hanem a bérleti díj fedezetéül szolgálóakra.

2015. júl. 12. 09:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizetesi meghagyas, vegrehajtas stb. A torvenyes ut.
2015. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te nem viheted el csak úgy. Zárat cserélhetsz. De ha nem tartod be a szabályokat, te kerülsz bajba.
2015. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Zálogként tudod magadnál tartani a teljesítés idejéig, de ki nem sajátíthatod. Ezért aztán teljesen fölösleges is, csak további jogi bonyodalmakat szül, át tudja a bérlő költeni a helyzetet úgy, hogy te vagy a rosszhiszemű és ő az áldozat. Azt az elmaradt bérleti díjat már úgysem látod viszont soha. (Ezért szoktak 2 hónap kauciót kérni. Ha a tartozás meghaladja a 2 hónapot, repül a bérlő.)
2015. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha zárat cserélek, abból nem lehet gondom? Úgy akkor semmilyen cuccához nem fér hozzá!
2015. júl. 12. 10:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Leírtam már ezerszer, hogy milyen jogszabályokat kell nézned. Vagy olvasd el őket, vagy fordulj egy ügyvédhez, de ne tedd fel háromszázhuszadszorra is ugyanazt a kérdést...
2015. júl. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!