Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Napi mennyi idő melót tilt a...

Napi mennyi idő melót tilt a törvény? 12 óra az még törvényes heti 5 alkalommal? Vagy ezekre nincsen külön jogszabály?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagykorú vagy annyit gürcölhetsz amennyit csak akarsz jogod van hozzá.
2010. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
van 160 munkaora egy honapban és azon felül van még törvényileg meghatározva a tulorák száma de nézz utánna a googlen
2010. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az 5×12 óra törvényes, a multik is így dolgoztatnak (két nap munka, egy szabad). Hogy heti hány órában van maximálva a munkaidő, azt én sem tudom.
2010. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
lehet hülyeség amit mondok,de szerintem a 10-14 órát be kéne tiltani és mindenkinek 8 órát dolgozni.így legalább több embernek lenne munkája.vegyük h valaki 12zik neki ezentúl csak 8at kellene,de lenne más ember aki kitöltené azt a maradék 4et.Lehet csak részmunka időben,de akkor is több embernek lenne munkája.A vendéglátásról meg ne is beszéljünk...
2010. márc. 5. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj hogy aki 12órázik kevesebbet keres mint aki 8 órázik... Általában:(
2010. márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóka egyetértek veled. De ezeknek a 12 órázóknak kéne a sarkukra állni. Nekem pl volt olyan munkahelyem ahol a csopotrvezető gondolkodás nélkül bólogatott a nagyfőncsinek. Természetesen a dolgozók itták ennek levét.

És mikor szóltam neki: Anikó neked az a bajod, hogy nem tudsz nemet mondani. Arra annyit tudott szólni akkor te tudjá nemet mondani.



Tudtam.. xD

2010. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

12 óra heti 5 alkalommal jogellenes.

A napi munkaidő a 12 órát, a heti munkaidő a 48 órát nem haladhatja meg - kivéve a készenléti jellegű munkaköröket.

Ha 8 óra a normál munkaidőd, akkor egy héten belül összesen max. 8 órát túlórázhatsz úgy hogy egyik nap sem túlórázol többet 4 óránál. ( 8+4 = 12 órás napi korlát )

Ha 12 órás munkarendben dolgozol, akkor egy héten max. 4 napot kellene dolgoznod.

2010. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó

A munka törvénykönyvében részletesen le van írva a Munkaidő pihenőidő című fejezetben.

2010. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Van ahol úgy dolgoznak, hogy 24 órát dolgoznak, aztán 24-et pihennek, de ha akarsz vállalhatsz extra napot is...és bejelentenek 8 órára minimál bérrel...
2010. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Napi 12 a max. 2 műszak között pedig min 8 órának kell lennie mint pihenőidő.
2010. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!