Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kaphatja az egészségkárosod...

Ki kaphatja az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatást? Ha én nem tudok munkát vállalni, mert nem tudom kire bízni a gyermekemet, viszont nem vagyok egészségkárosodott, jogosult vagyok rá?

Figyelt kérdés

Automatikusan, az új egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatásra lesznek jogosultak azok a személyek, akik azért jogosultak rendszeres szociális segélyre, mert egészségkárosodottnak minősülnek, vagy

14 év alatti gyermekük felügyeletét másképp biztosítani nem tudják.


Valaki kifejtené ezt bővebben?



#támogatás #gyermekfelügyeleti
2015. júl. 18. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A 14 év alatti gyerek beíratható bölcsibe, oviba, iskolaba. Ez alatt dolgozhatsz.

Ezt olyan kapja, akinek lejárt a gyàp-joga, de a gyerek továbbra is bezeg, stb.

2015. júl. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudod létezik éjszakás műszak is,és egy 8 éves gyereket nem hagyhatok egyedül,nem igaz?

Lassan egy éve nincs keresetem,ha eddig megoldottuk,ezután is megfogjuk!

Szégyen,hogy a kormány elfelejtkezik azokról az anyukákról,akik nem tudják megoldani a gyermekük elhelyezését,biztos nem vagyok ezzel egyedül!

2015. júl. 19. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!