Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 13éves lány megvert egy...

13éves lány megvert egy 15éves lányt és az anyjától kapott egy pofont következmények?

Figyelt kérdés

13éves vagyok, megvertem pontosabban kapott 5pofont egy 15éves lány majd az anyja kijött és kaptan tőle egy pofont. Átszakadt a dobhártyám. Ha feljelentem nekem milyen következményei lehetnek?

És az anyukának?



2015. júl. 20. 22:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Amit én okoztam az "csak" könnyű testi sértés
2015. júl. 20. 22:16
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ki is kezdte a tettlegességet?
2015. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Semmi. Hagyni kell kibontakozni a cigány kultúrát.
2015. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Telefonálni kell az RTL klubbnak, hogy hozzák vissza a Mónika Showt, van rá igény és már műsor is, amit betehetnek
2015. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Mivel te verted a másik csajt, így az anyja csak védekezett, arról nem tehet hogy erős. Egyébként máskor vedd fel telón videora és tedd fel youtubera, akkor a sok néző pénzt is hoz érte.
2015. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
te ilyen bűncselekményért még nem vagy büntethető, de az anyja sem jogos védelem miatt
2015. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felmerül egy kérdés, hogy értelmes választ lehessen adni:


Amikor "kijött" (valahonnan) a lány anyja, bántalmaztad-e még a lányát, vagy már korábban abbahagytad? A válasz dönti el, hogy jogos védelmi helyzetben ütött-e meg téged.

Jogos védelmi helyzet megállapítása esetén nem lesz büntethető, viszont, ha a pofont már csak a lányát ért sérelem megtorlása céljából adta neked, akkor a neked okozott sérülés gyógytartamától függően súlyos testi sértésért vonhatják felelősségre

Ha még nem töltötted be a 14. életévedet, könnyű testi sértés bűncselekményért -(ha történt egyáltalán sérülés) nem vonnak felelősségre.

2015. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!