Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyészből lett ügyvéd jó...

Ügyészből lett ügyvéd jó választásnak tűnhet?

Figyelt kérdés

Egy ügyvédet keresek, találtam egy ügyvédet aki ügyész volt és az életrajza is igen kiemelkedő, nagyon jó tapasztalatai lehetnek ebből kiindulva.

Sokan mondják, hogy az ügyészből lett ügyvéd sokkal jobb mint mondjuk egy bíróból lett!


Nektek erről mi a véleményetek? Mért jobb egy ügyészből lett?


Hozzá teszem nyilván vannak ügyvédek akik profik és lehetnek sokkal profibb leszámítva hogy bíró vagy ügyész volt-e vagy sem! A kérdés most nem erről szól! :)



2015. júl. 25. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ismeri a bírókat, szal...:)
2015. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az, hogy korábban ügyész vagy bíró volt valaki, még nem sokat jelent, mindenesetre nyilván több tapasztalattal rendelkezik, mint olyan valaki, aki mindig csak "egy irányból" látja a szakmát. Az, hogy előny lehet, hogy ismeri a bírót, a városi legendák közé sorolható. Kisvárosokban, de még Budapesten is, ha valaki éveket tölt pld. ügyvédként vagy más olyan munkakörben, hogy rendszeresen kell kapcsolatba kerülnie a bíróságokkal, ugyanúgy ismeri a bírókat. Egy kisebb, 10-15 bíróval dolgozó bíróságon (ma Magyarországon majdnem ötven olyan kisebb bíróság van, ahol a bírói létszám nem haladja meg az 5-6 főt) azt a néhány bírót az egész város ismeri, ugyanúgy, ahogyan a helyi ügyészségen dolgozó összesen 5-6 ügyészt vagy valamivel több helyi ügyvédet. Tulajdonképpen egyedül Budapest a kivétel, ahol több mint 700 bíró dolgozik (minden ügyszakot, első- és másodfokot is beleértve). Ha az illető ügyvéd korábban ügyész volt, gondolom, büntető ügyben szeretnéd meghatalmazni. Azt javaslom, mielőtt lépnél, próbálj meg érdeklődni, ki mit hallott róla, milyen volt a szakmai hírneve. Akár a nevét is nyíltan kiírhatod, nagyobb az esély, hogy valaki válaszol. A tudása a lényeg, nem az önéletrajza. Ügyvédek közül is ismerek szinte teljesen kezdőt, aki kiválóan felkészült és lelkiismeretes, és olyat is, aki 30 éve van a pályán, de a macskámat nem bíznám rá, nem hogy az ügyemet. Egyébként sok bíró és ügyész a nyugdíjba vonulása után ügyvédkedik, részben a jövedelme kiegészítése érdekében, másrészt mert nem szeretne kimaradni a szakmából. Vannak olyanok is, akik családi okból hagyják ott az ügyészséget/bíróságot. 10-15 évvel ezelőtt még az anyagi megfontolások is ebbe az irányba hatottak, ma már ez nem igaz. A nyolcvanas években ugyanis a bírák voltak a legrosszabbul fizetett jogászok Magyarországon, még a szakma által gyakran csúfolt "tanácsi jogászok" is a dupláját keresték a bírói fizetésnek. Ismerőseim közül több bíró házaspár kényszerült akkoriban arra, hogy egyikük elhagyja a pályát, főleg ha gyerekeket is kellett nevelniük, iskoláztatniuk. Mondom, azóta ez nagyon sokat változott, de aki a nyolcvanas-kilencvenes években váltott pályát, könnyen lehet, hogy bírónak vagy ügyésznek is kiváló volt. Aztán lehet a váltásnak még sok oka: van, akinek az ügyvédi pályával járó nagyobb szabadság, kevesebb kötöttség a vonzó, hogy megteheti,hogy nem fogad el egy megbízást. Hallottam olyanról is, akit szókimondása miatt, hiába volt kiváló szakmailag és emberileg egyaránt, szabályosan kikészítettek a felettesei. Ez inkább az ügyészségek merevebb, irányításos rendszerében szokott előfordulni, de azért néha megesik a bíróságokon is.
2015. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, egy fontosat elfelejtettem: vannak olyanok is, akik formailag önként jöttek ugyan el a bíróságról vagy ügyészségről, de gyakorlatilag szakmai alkalmatlanság vagy valamilyen súlyos hiba miatt kellett eljönniük.
2015. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Én rá gondoltam, nekem szimpatikus maga az életpályája és egyszer leveleztem vele, sok ügyvédnek írtam már, de baromi szimpatikus volt levélen keresztül, és igen csak kifejtett mindent! :)


Te esetleg hallottál róla valamit, vagy így ha megnézed az életpályát mit gondolsz elsőre?

2015. júl. 25. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
tökmindegy mert a laikus számára alig érzékelhető a különbség....ez nem úgy megy hogy dr. Krumplicsákjancsi védenceként elitéltek volna de dr. Kanifasziguszti védenceként felmentenek. max annyi a különbség hogy ezzel nagyobb büntetést kapnál azzal kevesebbet de szintén elitélnek...ha meg tutkók a bizonyítékok akkor Cicerot is hiába élesztenénk fel a védelmedre....ez kb olyan mint a Forma 1 : az auto a lényeg a pilóta csak picikét számít...itt az ügy a lényeg mennyire vagy benne az ürülékben mert ha nagyon ott varázsolni azért nem tud az ügyvéd
2015. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak olyan ügyek, hogy igen elítélik az embert, de mint írod nem mindegy hogy mennyi időt kapsz!

Számomra egy jó ügyvéd felkészült, egy stratégiát épít fel és azon halad, az ügyfelével kommunikál, nyilván a tapasztalat sem utolsó szempont, mert én inkább fogadnék meg egy tapasztalt ügyvédet aki már túl van jó pár tárgyaláson, mint aki még nem annyira jártas a dolgokban! Nyilván ez az ügytől függ, mert minél komolyabb egy ügy annál jobb és tapasztalt ügyvédet kell szeretni, az én fejemben így képzelem el!


Jó pár ügyvéddel beszéltem már, volt olyan is aki átvert minket nem egyszer! És olyan is aki 2 hónapja ígérget valamit, de mindig kitalál valami ürügyet, vagy nem veszi fel a telefont! Most ilyen emberben ki bízna meg? Mert ha nagy nehezen kapcsolatba is lép vele az ember, mi a garancia arra, hogy csinálja is amit kell, és nem mondja, hogy jaj a kocsi nem megy, családi probléma stb! És hiába már 60 éves tapasztaltnak mondható ügyvéd, ezek után semmi bizalom nincs felé!


A kérdésem alatt írom is, hogy én tisztában vagyok, hogy vannak jó ügyvédek akik nm voltak bírok, ügyészek stb! Én csak egy kérdést tettem fel, mert találtam egy ügyvédet, akivel kapcsolatba léptem és az eddigi tapasztalataim alapján elég meggyőző mind a mellett minden mondatából az sugárzik, hogy ő tényleg partner ként kezeli az embert! Épp ezért a kérdés épp ezért szól arról, hogy SZERINTETEK/TAPASZTALATOK ALAPJÁN, (már akinek van) egy ügyészből lett ügyvéd akinek megfelelő tapasztalata van, MÉLTÁNYOS büntetést tud elérni az esetleges tárgyalások végeztével?

2015. júl. 25. 23:33
 7/8 A kérdező kommentje:
ÉS akkor kiegészítem a mondatod, hogy ne lehessen bele kötni, Szerintetek az ügyészből lett ügyvéd, aki meggyőző személyiség, aki partnerként kezeli az ügyfelét, akinek a háttere megfelelő, megéri hogy meg is fogadja az ember, annak reményében, hogy valóban egy MÉLTÁNYOS büntetést fog kihozni, ellenben mondjuk egy kirendelt ügyvédhez képest???
2015. júl. 25. 23:37
 8/8 anonim ***** válasza:
ne viccelj, ez nem is kérdés! na meg igen erős érv, hogy nyilván megvannak a kellő összeköttetései, szal term ügyvédként is egészen más eredményeket tud elérni. én a helyedben őt választanám, a kirendelt ügyvédek nagyrészt azt se tudjék, milyen tárgyalásra mennek. szted annyi pénzért egyáltalán bele néz az ügybe?
2015. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!