Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben szerintetek...

Ilyen esetben szerintetek kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Az interneten kinéztem egy ház szigeteléssel foglalkozó oldalt. Hamarosan felvette velem a kapcsolatot az egyik vállalkozó kivitelezőjük. Felmérte nálunk a terepet, majd E-mailben árajánlatot adott 100 ezer állványozás és 900 ezer munkadíjra kiszámítva.Mivel ő be volt nagyon havazva, átadta egy alvállalkozónak a munkát. A gondok ezután kezdődtek:

1. Szerződést nem kötöttek velünk, pedig a honlapon szerepel!

2. Az állványozás az alvállalkozó szerint 50 ezerrel többe került

3. Két szintes ház majdnem 1 hónapig volt beállványozva, a munka vontatottan haladt ( 2 ember dolgozott rajta, akik hol jöttek, hol nem jöttek), volt hogy felrakták a szigetelő anyagot, elfelejtették dűbelezni, másnap nem jöttek amire megint jöttek a fele lepotyogott és kezdhették újra felrakni. Többször előfordult hogy egy egész vödör vakolóanyagot bekevertek és úgy hagyták, másnapra kilehetett dobni.

4. több napos csend után (nem jöttek) úgy leakarták az állványukat szedni, hogy nem volt leszínezve a ház és az egyik oldal egészben nem volt kész. Persze előleget kétszer kértek: először 200 ezerről, majd 400 ezerről.Amiről van papírunk.

5. Nagy nehezen befejezték az elmaradt részeket is, viszont egy helyen a színezés nem történt meg, tehát nem 100%-ra kész. Amit másnapra megígértek, hogy befejezik, de nem történt meg. 570 ezer forintot átutalt még a férjem, kaptunk áfás számlát a kifizetésről, de nem az alvállalkozó adta a számlát, hanem az egyik munkása aki maga végezte a társával a munka kivitelezését , és ő volt volt egyedül számlaképes.

Az alvállalkozó többletköltségként hozzászámolta az árhoz a két erkély javítását, színezését amit szerinte nem kellett volna megcsinálniuk mert az nem volt benne az árban 50 ezer forintért, + 60 ezret a párkányhely kiképzéséért. Amiről a vállalkozó ajánlatában szó sem esett. Szóval 110 ezer forintot még követel rajtunk úgy, hogy nincs kész 100% ban a munka. Miután a férjem megmondta tovább egy vasat sem fizet, a számlát adó munkásával megüzente telefonon, hogy pár emberével eljön egy megfognak látogatni minket.Magyarán : megfenyegetett.

Erre ez a lökött férjem fizetni akar neki. Én viszont nagyon ellene vagyok!

Kérdésem kihez fordulhatnék ez ügyben? Rendőrség, Ügyvéd?

Előre is köszönöm a választ!



2015. júl. 17. 01:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Na igen, alvállalkozókkal csak a baj van.

Kezdetnek megírnám levélben a befejezetlen dolgokat és a munkálatokkal kapcsolatos kifogásolnivalókat (minden munkával kapcsolatos, akár lényegtelennek gondolt dolgot, amik többletköltséget eredményeztek).

Aztán lehet fordulni a fogyasztóvédelem - békéltető testülethez.

Ha jól értem, akkor eddig 1,17 milliót fizettetek ki az alvállalkozónak. Ezt amúgy a fővállalkozónak kellett volna, mivel vele álltok "szerződésben" (nem feltétlenül szükséges papíron is meglennie, elég az e-mail/szóbeli szerződés). Az alvállalkozó tőle követelhetné a költségeit.

"számlát adó munkásával megüzente telefonon, hogy pár emberével eljön egy megfognak látogatni minket"

Szerintem megüzenheted nekik, hogy nyugodtam mehetnek, és ha már ott vannak az elmaradt részeket befejezhetik. Önbíráskodást nem fognak elkövetni, mert akkor vége is a vállalat további tevékenységi körének.

2015. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ti a fővállalkozóval álltok jogviszonyban, nem az alvállalkozóval, így hiba volt, hogy neki fizettetek. Az alvállalkozó ugyanis a fővállalkozótól kapja meg a pénzét (már ha megkapja, lévén ez Magyarország), nektek ahhoz semmi közötök. Az alvállalkozó által elkövetett hibákért, hiányosságokért a fővállalkozó úgy felel, mintha ő maga végezte volna el a munkát, tehát minden kifogást vele kell közölni, ő aztán majd leveri az alvállalkozóján. Nem írod, de jó lenne tudni, az egész huzavona közben hol volt a fővállalkozó, kapcsolatban voltatok-e, jeleztétek-e neki a problémákat, hogyan reagált erre, stb. Mindenesetre az alvállalkozónak, vagy az ő sokadik alvállalkozójának semmiféle jogalapja nincs, hogy bármit is követeljen tőletek, ezt nyugodtan közölhetitek is vele. Valószínűleg vérszemet kapott attól, hogy egyszer már fizettetek neki, amit pedig nem kellett volna, és most úgy gondolja, mindent megtehet veletek. Most először is levélben részletesen írd le minden kifogásotokat és küldd el a fővállalkozónak, megemlítve benne a fenyegetést is. Készítsetek fényképeket a hibákról, a ház állapotáról, legyen minden dokumentálva. Biztos vagyok benne, hogy a fővállalkozó le fogja állítani az emberét. Ha mégsem, nyugodtan közöljétek vele, hogy pereljen be, ha nem tetszik valami. Semmi esetre se fizessetek!
2015. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszadást és különösen annak is aki privátot írt!

Első körben ügyvédi tanácsadást kértünk ahol kiderült, hogy az áfás számla fiktív, a bt-nél kényszertörlés van folyamatban már több éve, ráadásul annak a személynek aki adta és pecsételt, nem is lett volna joga ehhez mert ő egy beltag. Így ma ez ügyben feljelentést tettem a NAV-nál!

A rendőrségen is voltunk ahol azt tanácsolták, hogy minden velük folytatott beszélgetést vegyünk fel. Már a szóbeli fenyegetés is bűncselekménynek számít.

Sőt ma felhívtam azt a céget is akik megadták a telefonszámomat a vállalkozónak. Ott megígérték, hogy kivizsgálják az ügyet és ha valami nem úgy történt ahogy kellett volna /minőség romlás, a munka végleges befejezése/, akkor ők fognak jogi lépéseket tenni a vállalkozóval szemben...És kapunk utólagos szerződést és 5 éves garanciát!Nagyon remélem hogy így is lesz!!!!!!

Egy biztos! Semmit nem fogunk nekik fizetni és már azt sem érdekel, ha kidekorálják a pofám!

2015. júl. 31. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!