Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaadó kötelezhet olyan...

A munkaadó kötelezhet olyan jellegű munkára ami nincs benne a szerződésben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,valakit felvesznek raktárosnak és a szerződésében is az van,akkor őt befoghatják néha sofőr munkára is?
2015. júl. 29. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Naná!

Én kertész voltam, mégis kellett autót vezetnem nagyvárosban, nem haltam bele!

2015. júl. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Persze, pláne hogy csaladtag a munkáltatód.
2015. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nézd meg az Mt-ben a szerződésben foglalttól eltérő munkakörben foglalkoztatás szabályait.
2015. júl. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, ha korrekt munkáltatónál vagy létezik munkaköri leírás. Na szinte minden munkaköri leírásban van egy mondat: és minden egyéb felettesétől jövő utasítás. Tehát elméletileg meg kell csinálnod.
2015. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

4-essel egyetértve, amit írt az kb. mindig jolly jokerként beírják szerződésekbe/munkaköri leírásokba.


Ha a főnök váratlanul kér rá, hogy azonnal ilyen munkára nem autóval jársz munkahelyedre, akkor mondhatod azt, hogy, bocs nincs nálad jogsi, ha meg nem akkor azt, hogy mazsola vezető vagy, pláne 3,5 tonnás furgonhoz.


Azonban mindkettőből levonhatja azt a következtetést, hogy nem Te kellesz nekik.

2015. júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jav.: Ha a főnök váratlanul kér azonnali ilyen munkára, és nem autóval jársz munkahelyedre...
2015. júl. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

"minden egyéb felettesétől jövő utasítás"

Ez az, amit a törvény szerint tilos beleírni.

2015. júl. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!