Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki házon belül rámtámad...

Ha valaki házon belül rámtámad, és én felveszem a hozzám legközelebb lévő tárgyat, amivel halált okozok, én felelősségrevonható vagyok?

Figyelt kérdés

Apám megkeseríti az életemet. Komolyan mondom attól félek, hogy megöl. Az ágyam mellett van egy fokos, fából, a falon egy harcifokos, a szobámba kard és több szurony. Jelen esetben ha teszem fel apám nekemjönne, belémrugna, és földre nyomna (anno megtörtént...), én ha felvennék pl egy szurnyot és leszúrnám, az önvédelem, vagy gyilkosság lenne? 17/F

Az egész családot terrorizálja a patkány, de anyám olyan szerelmes, hogy nem képes 20 év után sem otthagyni, pedig neki volt 8 napon túl gyógyuló sérülése is apám által, de visszavonta a feljelentést, miután apám szépen nézett rá. Most is ezt csinálja, ha összevesznek akkor szar szemét alak, de ahogy apám szépen hozzászól ő a drága egyetlene, amit mond arra ugrik, minket szar le, a drága férje az első. Én nem tagadom, hogy nagyon útálom apámat, a legnagyobb senki, aki nekem nem hogy segít, de hátráltat, amiben tud. Öcsémet úgyszintén utálja, sőt, mindenkit! Egy nagynénje van aki pénzelte, őt szereti, meg a másik nagynénjét, aki igazából egy semmirekellő, vén k***va... Bajom személyesen nincs vele, csak hogy ő milyen jó ember, stb. Ja, attól függetlenül, hogy 65 évesen csalja a férjét, a saját anyját eltette láb alól, ilyenek... Ez a két ember van a családon belül, akivel ő nincs rosszba. Baráti társasága kimerül annyiból, hogy egy családdal van jóba, illetve egy másikkal szól, évente 1-2x menek egymáshoz. Volt olyan, hogy ordítozva ment oda nagyanyámék, mert nem adtak neki pénzt. (hozzátenném, 40 évesen, teljesen értelmetlen dolgokra, szó szerint a szemétért fizet, az udvar úgy néz ki, mint egy szeméttelep, tüzép, és méhtelep keveréke) haverjaimat is mind útálja, (pedig ha összejövünk 25-30-an vagyunk, nagyon jó társaság, nem iszunk, páran ugyan cigiznek, de nem szétdobálják a csikket meg ilyenek) piszkálja őket ha itt vannak, engem azért, mert itthon nem csinálok semmit (nem is tagadom, tényleg nem, de azért, mert bármit csináltam, neki nem volt jó, én ilyen olyan szar szemét voltam. Egy közveszélyes, idegbeteg, idióta, pszichopata köcsög. ÉS sajnos az apám. Sajnálom, hogy nekem ilyen senki jutott, egy jellemtelen valami. Viszont a félelmeim valósak, tényleg tartok attól, hogy az életemre tör. Kívülálló senki nem látja azt a gyűlöletet a szemébe, ami néha sugárzik belőle. Ha neki valamije fáj, akkor fájjon nekünk is, ilyeneket ordít, és sugárzik a fejéről a gyűlölet. Ordít, tör-zúz. Nem tudom, én már gondolkodtam rajta, hogy ez pszichiártiai eset, de nem egyszerű dolog lenne, mert amúgy ha olyan ember jön, mint pl haverom báttya amikor ittvan, aki rendőr, akkor tud viselkedni. És nagyon jól tud hazudni.


2015. júl. 30. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az életedre tör, akkor önvédelem és ennyi( a kisregényedet nem olvastam el)
2015. júl. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szegény, nagyon sajnálom! Hülyeséget véletlenül sem akarok írni. De az tuti hogy be kell majd bizonyítani, hogy tényleg meg akart ölni. Amúgy azért megbírnál vele? Úgy értem nem kétszer akkora vagy valami? Részeg ilyenkor? A pszichopatáknak igen nagy ereje lehet, ha kis termetűek akkor is!
2015. júl. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2: Nekem is ez jutott eszembe. Ha megsebzed akkor lehet, hogy még jobban eldurran az agya és egyszerűen kinyír téged.


Aztán a bíróságon majd ő lesz az, aki azt mondja, hogy az életére törtél és jogos önvédelem volt. Szóval óvatosan. Én inkább családsegítőnek szólnék, vagy nem tudom...

2015. júl. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 voltam. 3, igen, pont ez.

Attól hogy lerántod a falról a fegyvert, használni is kell tudni. Ha kicsavarja a kezedből, akkor aztán jó nagyot fogsz kapni! Még zabosabb lesz, mert képes voltál fegyvert fogni rá, plusz már lenne fegyvere is ellened.

2015. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!