Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kitöltöttem a Political...

Kitöltöttem a Political Compass nevű oldal politikai tesztjét és a következő eredményem született a politikai beállítottságomat illetően. Magyarországon ezt az ideológiát hogyan neveznétek és melyik párthoz áll a legközelebb?

Figyelt kérdés

[link]


(A piros pont vagyok én)



2012. ápr. 12. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Mérsékelt jobboldali.

vagy

Liberális-konzervatív(bármily meglepő ilyen van)

2012. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, máshol a liberális nem feltétlenül jelenti azt, hogy baloldali, ez csak itthon van így.
2012. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

84

Ez legfeljebb a magyar hírlap szerint van így. Kóka Jánosban mi volt a baloldali?

2012. ápr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akárhogy nézegetem ezt a grafikont, sehogy sem tudom elhelyezni a magyar pártokat rajtuk, a balnak nevezett pártok inkább liberálisak sztem, a jobbnak nevezettek pedig inkább a kollektivizálás felé hajlanak.

Nekem [link] lett és nem sem fordult soha a fejemben bal oldalinak titulált pártra szavazni, h van ez?

2012. ápr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A magyar pártok is eltévedtek a táblán :)

De kíváncsi lennék a lila sarok az mi lehet?Aki nagyon liberális és nagyon jobbos?

2012. ápr. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én társadalmilag baloldali vagyok, de gazdaságilag jobboldali, azaz egyetértek az antirasszizmussal, a drogliberalizációval és a melegházassággal, viszont csak a kapitalizmust tartom működő gazdasági rendszernek és elítélem az állami protekcionizmus, a segílyosztás és a tervgazdaság minden formáját.


Mondhatjuk, hogy társadalmilag DK-s, gazdaságilag viszont Fideszes vagyok, gondolom ehhez hasonló válaszokat adtam és azért kerültem a lila sarokba.

2012. ápr. 13. 01:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a teljesen sarokra gondoltam tehát aki az egész ábra jobb alsó sarkába van.

De időközben rájöttem:Ő a meleg jobbikos :)

2012. ápr. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A DK is liberális beütésű meg azok a dolgok is amiket felsoroltál.Az SZDsz egyébként erősen liberális volt gazdaságilag viszont inkább jobboldali(egykulcsos adó,kisállam,kapitalizmus stb)
2012. ápr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez lett: [link]
2012. ápr. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a pártok csak a politikai nézeteik alapján jobboldaliak, baloldaliak, liberáisok stb!

A gazdasági ténykedésük már egy hatalmas katyvasz!

A fidesznek pl az egykulcsos adója eléggé jobboldali míg az új tranzakcíós adó keményen balos! Mondjuk nincs túl sok liberális lépésük az viszont igaz!

A DK és az mszp a többkulcsos adóval inkább balos, talán némileg liberális! Mert az arányos teherviselés liberális nézet és a sávos adózás ami volt szintén ebbe tartozik! A mostani egykulcsos jobboldalis!


De a cégek adózásának emelése meg a fene tudja hogy mi. Talán szélsőbalos mert minden magáncéget jól megszivat míg az államiak jól járnak vele! Viszont a mostani kapitalista rendszerben ez katasztrófa...

2012. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!