Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi következménye...

Milyen jogi következménye lehet az alábbiaknak?

Figyelt kérdés

Hamarosan jön a Magyarország-Románia meccs amire hosszú idő után egy 10-20 fős baráti ultra társasággal én is fogok menni. De manapság annyira megvariálták a futballhuliganizmus szabályait és büntetési tételeit hogy kicsit el vagyok veszve ez ügyben. Milyen büntetés járhat például az alábbiakért:

- románokat gyalázó mondatok skandálása

- görögtűz, petárda áthajítása a román szektorba

- a stadionon kívül egy román szurkolót megdobok kővel vagy üveggel

- ha egy román szurkolót a stadionon kívül úgy sípcsonton rúgok acélbetétes bakanccsal hogy eltörik a lába, ezáltal 8 napon túl gyógyuló sérülést szenved

- ha egy román szurkolót stadionon kívül ököllel arcon vágok és 8 napon belül gyógyuló sérülést szenved


Persze most csak felsoroltam minden eshetőséget és ez csak egy elméleti kérdés, de milyen büntetésre számíthatok?

Ja és büntetlen előéletű vagyok ha ez számít valamit.



2015. júl. 31. 11:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Így el se indulj! Am a 8 napon túliért komoly!!! bünti jár egy rács mögött ahol majd ultrázhatsz rendesen.
2015. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem és a többire milyen büntetési tételek vannak? Mivel büntetlen előéletű vagyok elintézik ejnye bejnyével ha elkapnak?
2015. júl. 31. 11:22
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

"- románokat gyalázó mondatok skandálása"

Talán ez az, amit megúszol, az összes többi már szándékos testi sértés. Azért meg minimum felfüggesztettet kapsz.

De komolyan, az ilyen nyomorultakat nem értem, ezért jársz meccsre? Miért nem ütlegeled saját magad?

2015. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez gondolom csak trollolo kerdes, es nincs ilyen barom a vilagon :)
2015. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenki azért megy hogy a csapatot buzdítsa, és nem azért megy hogy ilyeneket csináljon, de a hangulat hevében előfordulhatnak ilyen dolgok is. Nem tudom hogy voltál e már ilyen kaliberű meccseken vagy FTC-Újpest meccsen ahol egész meccs alatt meg a stadionon kívül ott ócsárol meg provokál téged a rendőrsorfal mögül egy ellenséges szurkoló és a végére már fel tudnál robbanni annyira ideges vagy és akkor a pillanat hevében csinálsz dolgokat, mondjuk ha nem éltél még át ilyesmit nem tudod miről beszélek. Egy magyar-román nem csak sima focimeccs hanem háború is, ez a rangadók rangadója nemzetközi szinten ;)
2015. júl. 31. 11:48
 6/18 A kérdező kommentje:
Oké innentől már csak olyanok válaszát várom akik átéltek ilyesmit és tudják miről beszélek és nem csak fotel szurkolók, priviben is jöhetnek hogy mit tapasztaltatok ilyen téren.
2015. júl. 31. 11:50
 7/18 anonim ***** válasza:

"Egy magyar-román nem csak sima focimeccs hanem háború is"


Annak, aki így fogja fel, annak az. Számomra presztízsmérkőzés.


Attól függ egyébként, mennyire akarnak példát statuálni. Nagyon sok korábbi fradiújpestes vagy diósgyőrfradis kőhajigáló meg sípcsontrúgó megúszta a semmivel vagy minimális, nevetséges büntikkel.


Ami viszont könnyen előfordulhat, hogy megint bezárják a stadiont egy meccsre. Ha neked ez megéri a "pillanat hevéért"...

2015. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez jog, illetve büntetőjogi kategória. Nem szurkolói. :) Van amit ejnyebejnyével megúszol, van amit nem. Provokálnak? Ha visszaszólsz az nem gond. A meccse hevében dobálod a petárdát? Nem kifogás!
2015. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7# Igen korábban nagyon lazán vették ezeket, pont ez érdekelne engem hogy ez még mindig így van e.

Amúgy ha a táblázatra tekintesz ha a románokat megverjük akkor majdnem biztos hogy ott leszünk az EB-n, úgyhogy ez az a meccs ahol mindent bele kell adni mind a játékosoknak mind a szurkolóknak. A görögök nullák, a feröeriek ellen megint biztos a 3 pont, és ne felejtsd el hogy az utolsó fordulóban Románia az Észak írek ellen játszik ami szintén nekünk kedvez!

2015. júl. 31. 12:11
 10/18 A kérdező kommentje:
Amúgy ha a következő hazai meccsen Freöer ellen kapunk egy zárt kaput nem nagy cucc, a lényeg hogy a románok örökre megemlegessék Budapestet!
2015. júl. 31. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!