Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi következménye...

Milyen jogi következménye lehet az alábbiaknak?

Figyelt kérdés

Hamarosan jön a Magyarország-Románia meccs amire hosszú idő után egy 10-20 fős baráti ultra társasággal én is fogok menni. De manapság annyira megvariálták a futballhuliganizmus szabályait és büntetési tételeit hogy kicsit el vagyok veszve ez ügyben. Milyen büntetés járhat például az alábbiakért:

- románokat gyalázó mondatok skandálása

- görögtűz, petárda áthajítása a román szektorba

- a stadionon kívül egy román szurkolót megdobok kővel vagy üveggel

- ha egy román szurkolót a stadionon kívül úgy sípcsonton rúgok acélbetétes bakanccsal hogy eltörik a lába, ezáltal 8 napon túl gyógyuló sérülést szenved

- ha egy román szurkolót stadionon kívül ököllel arcon vágok és 8 napon belül gyógyuló sérülést szenved


Persze most csak felsoroltam minden eshetőséget és ez csak egy elméleti kérdés, de milyen büntetésre számíthatok?

Ja és büntetlen előéletű vagyok ha ez számít valamit.



2015. júl. 31. 11:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Igen korábban nagyon lazán vették ezeket, pont ez érdekelne engem hogy ez még mindig így van e."


Ezt előre nehéz megmondani. Ha felkapja a média vagy teszem azt megbüntetik a szövetséget, és az bosszúért kiált, teljesen más megítélés alá eshet egyből. Vagy a románok nagy nemzetközi visszhangot adnak neki, egyből elkezdik előhúzkodni a bűnösöket. És videófelvétel pedig készül róla, ez tuti.


"Amúgy ha a táblázatra tekintesz ha a románokat megverjük akkor majdnem biztos hogy ott leszünk az EB-n, úgyhogy ez az a meccs ahol mindent bele kell"


Szerintem a belfasti meccs fontosabb, mert a románokat már nem tudjuk megelőzni, az északíreket pedig MEG KELL, és ezért tőlük kell elvenni két pontot mindenáron, nem a románoktól.


Nem azt mondom, hogy ez nem fontos meccs, nem kell mindent beleadni (minden meccsen bele kell), hanem azt, hogy a továbbjutás szempontjából az északíreket kell legyőzni mindenáron.


"Amúgy ha a következő hazai meccsen Freöer ellen kapunk egy zárt kaput nem nagy cucc"


Neked! Én meg ki szeretnék rá menni, nem pedig azért zártkapuzni, mert néhány agyatlan szurkoló megvert néhány másik agyatlant.

2015. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha a következő hazai meccsen Freöer ellen kapunk egy zárt kaput nem nagy cucc, a lényeg hogy a románok örökre megemlegessék Budapestet!"


Egyetértek! HAJRÁ MAGYAROK!!!

2015. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Mindegy bárhogy is legyen a meccsig bő 1 hónap van hátra, már alig várom :P

Addig egy kis kedvcsináló:

https://www.youtube.com/watch?v=s4Uq_nSJ3Mg

HAJRÁ MAGYAROK!

2015. júl. 31. 12:48
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedvcsinálónak még a hazai huliganizmus fénykora a 90' évek amikor egész Európa a Fradi huligánoktól rettegett :P

https://www.youtube.com/watch?v=kvTRQmSyOpw

2015. júl. 31. 12:52
 15/18 anonim ***** válasza:

"ez az a meccs ahol mindent bele kell adni"

Nem látom az összefüggést. Ha ti elkezdtek őrjöngeni meccs után, az mégis miben segíti a csapatot?

Viszont ha téged nem is, a kedvenc csapatod számíthat büntetésre, ami akár mérkőzéstől való eltiltás is lehet.


Amúgy tömeget nem, de egy-egy emberre szoktak elrettentő büntetéseket kiróni. Pl garázdaság/súlyos testi sértés minősített esete miatt.

2015. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én a politikát nem keverném bele.


HAJRÁ MAGYAROK!!!

2015. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A görögök nullák, a feröeriek ellen megint biztos a 3 pont"


Az ugye megvan, hogy Feröert épp, hogy 1-0-ra győztük le mázlival, a görögökkel pedig vérszegény 0-0-t játszottunk?

A románokat pedig a pályán kell a földbe döngölni.

2015. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na pont az ilyen esetek miatt nem vagyok a futball híve...


Jobban preferálom a sakkot, snookert, atlétikát...

:)

2015. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!