Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztolyba lehet gumilövedé...

Gázpisztolyba lehet gumilövedéket rakni? És ha igen az hány joule erős lesz?

Figyelt kérdés

2015. júl. 31. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nagy tévhitek vannak ekörül. lehetni lehet csak tilos. az már bizony akkor 7,5 feletti, azaz lőfegyvernek minősül!!! tehát nem lehet, otthon se, sehol se! tudom én h sok üzlet kínálja így a gázfegyvereket, de hatalmas tévedésekben vannak.
2015. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Magyarországon - megint egy ostoba jogszabály miatt - szerelt gumilövedékes riasztófegyver NEM FORGALMAZHATÓ ÉS NEM TARTHATÓ engedély nélkül.

Forgótáras gáz-, riasztófegyver riasztótölténnyel és rátöltött gumilövedékkel ellenben használható.

Értelmet ne keress, a hazai fegyverszabályzás egy bohózat.

Közlöm, hogy 5,5 mm-es 7,5 J csőtorkolati energiát meghaladó légpuskához engedély kell, de fekete lőporos, elöltöltős hatlövetű colthoz nem kell! Egy szakadt légpuskáért lecsuknak, de két pisztollyal az oldaladon serifet nyugodtan játszhatsz.

2015. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Csak bizonyos,erre a célra fejlesztett revolverekbe!


Közterületen LEGÁLIS azaz szabad ezeket gumira tölteni!

2015. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

jézusom, dehogy lehet!!!!!!!!!!!

se közterüen se magánterületen! se revolverben se másban!


attól zedve, hogy a 7,5 J-t meghaladja, bizony lőfegyverrel való visszaélésnek minősül, egy az egyben mintha éles lőfegyvert tartanál otthon!! (tudom én, hogy mindennek ellenére sok üzlet forgalmazza a gumis revolvereket, de sajnos megtapasztaltam, hogy ezek közül igen sok a minimális ismeretekkel sincs tisztában.

2015. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet gumira töltött gázpisztolyt közterületen viselni!!!


[link]

2015. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha elkap a rendőr hogy gumilövedékes gázpiszzoly van nálam milyen büntetést kahatok? És ha gumilövedéket hordok magamnál az ilegális?
2015. aug. 1. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van viselési engedélyed rá akkor a rendőr SEMMIT nem fog szólni! A legtöbb azt sem tudja,hogy létezik ilyen opció!


Tehát megveszed a gumizható gázpisztolyt,kiváltod rá az engedélyt és annyi.


FONTOS!!!! Amikor veszed a pisztolyt nézd meg az MKH kártyát amit mellé adnak,nehogy a boltos egy muzeálist sózzon rád! [link]

2015. aug. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zoraki R1 GG típusú gumilövedékes revolverem van. 2 éve nyáron kértem rá viselési engedélyt. Azóta az év 365 napjából kb 300 napon mindig hordom magammal. 11 vagy 12 mm-es gumilövedék és Lapua riasztótöltény van benne. Évi kb 100-at lövök vele gyakorlásképp.


81 éves nagypapám Keserű Pitbullt vett otthonra magának önvédelemre, amit nem hord, csak otthon van az ágya mellett az éjjeli szekrényben. 12 mm-es gumilövedékre és RUAG típusú riasztótöltényre tárazva. Egyik legjobb barátom (akit már több mint 10 éve ismerek), szintén Keserű Pitbullt vett. Nyaranta 3 hónapig a Balatonon dolgozik pincérként vagy vízimentőként és mindig hordja magával övtáskában! Szintén 12 mm-es gumira és RUAG riasztóra töltve. Ő is kapott rá viselési engedélyt.


A 2-es, 3-as, 5-ös és 7-es válaszokkal totálisan egyetértek.

2015. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!