Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszédom kutyája...

Ha a szomszédom kutyája notóriusan átjár a kertembe, és erős felindulásomban egyik éjjel agyoncsapom, milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Szomszéd nem beszámítható, kutyája kezelhetetlen, kerítés van, de kiássa, normális megoldások nem jöhetnek szóba. Plusz mindenféle rühes kóbor kutyákkal verődik csordába és azokat is áthozza. Az is érdekelne, mi van ha egy kóbort csapok agyon. Szertem az állatokat, de ami itt megy, az már sok. És a saját nyulaim, baronfiakat, stb jobban szeretem.

2013. okt. 3. 16:44
 1/8 SimkoL ***** válasza:

Állatkínzás és önbíráskodás. A helyi jegyzőnél tegyél panaszt, bejelentést.

- egy nyugalmazott rendőr -

2013. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké, teszek panaszt. Onnantól mi fog történni? Mert szerintem semmi, de kíváncsi vagyok.

És: Hogy bizonyítom, hogy az ő kutyája jött át? És mi van a kóbor kutyákkal?

És a szituáció nem elméleti, hanem úgy néz ki, hogy van a töksötét, van a kutya, meg a koszos haverjai, meg vagyok én, aki megpróbálom kizavarni őket a kertből egy fadarabbal, vagy ami a kezem ügyébe kerül, hogy ne zaklassák pl az én kutyámat. Ez nehogymár önbíráskodás legyen, mikor ha valaki éjjel bemászik, az ellen ma már hálistennek jogszerűen védekezhetek akár úgy is h leütöm.

2013. okt. 3. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Agyoncsap a nem beszámítható szomszéd, szintén erős felindultságból.
2013. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SimkoL ***** válasza:

Elvileg a továbbiak során a jegyző felszólitja a szomszédot, ha nem hatásos további lépéseket tesz, kutyát elviteti stb... . Az állatkínzást azért írtam mivel ha agyonütöd akkor az az állatkínzás tényállását meríti ki.

Persze ha rád támad :) jogos védelem.

2013. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as: Sajnos ez elég valószerű, ismerve őt. :)

4-es: És mi a helyzet a kóbor kutyákkal?

2013. okt. 3. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Leírta a nyugalmazott rendőr, ha bejelentés után nem viszik el a kutyát, akkor ha az rád támad, akkor megölheted, pl. lelövöd, mert éjjel kimentél és rád támadt a falka... téptek szét téged is a nyulakat is. Tehát ha éjjel kimész, nincs tanúd és lelövöd akkor önvédelem, ha megmérgezed az nem önvédelem... mondjuk ha a feleséged látta, hogy tépnek téged a kutyák meg a nyulakat is és úgy lövöd le akkor az már jogos, tanúval alátámasztott önvédelem.
2013. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha egyszerűen csak az van, hogy a vaksötétben olyan nagyot találok csapni az alig látom mire, hogy kimúlik a lelkem és elásom? Annak se tanúja, se semmi. Nem morbid akarok lenni, de tegnap majdnem ez történt. Kevés híja volt, hogy a szomszéd kutyájának földi karrierjét nem törtem gerincbe.
2013. okt. 3. 20:38
 8/8 donne ***** válasza:
Ha ennyire idegesít minek itt kérdezősködsz, ha senkinek a válasza nem felel meg az elgondolásaidnak. Szóltál már a szomszédnak,? engedd el a kutyádat, hátha kizavarja őket, ha rád támad vmeik akkor van jogod ütni...nálunk a kóbor kutyákat, nagy szeretettel várják a vadászok a falutábla mögött, és agyonlövik.Ha valaki jószívű, kihívja a menhelyet, és fizet, azért hogy a számára semmit sem jelentő kóbor kutyákat elvigyék....egyénfüggő.Nálunk ha szólsz, h kóbor kutyák vannak, és nem kell senkinek, lelövik. 1 próbát megér, szólj a hivatalba, stb...ha kinyírod a kutyát, akár jogos, akár nem,úgyis a szomszéd örök háborút indít ellened....
2013. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!